5-lecie USK w Opolu. Największy w regionie szpital zmienia się dla pacjentów

Materiał informacyjny Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Wideo
od 16 lat
Obok nowych metod i technik leczenia w uniwersyteckim szpitalu prowadzone są na szerszą skalę badania naukowe. Nowością jest też kształcenie przyszłych lekarzy.

5 lat temu, w czerwcu 2017 r., szpital przy al. Witosa w Opolu przekształcono w kliniczny. Samorząd województwa przekazał placówkę uniwersytetowi. - Upatrywaliśmy w tej zmianie szans na uruchomienie nowych specjalności, rozszerzenie dydaktyki o kształcenie przyszłych lekarzy, rozwój badań klinicznych i powiązany z tym rozwój kadry. Mamy już pierwsze dobre efekty - ocenia dyrektor generalny USK Dariusz Madera.

Na każdym z oddziałów i w poradniach wprowadzane są nowe metody i techniki leczenia, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, unikalnych nawet w skali światowej, np. z zakresu kardiologii inwazyjnej. Mieszkańcy województwa mają teraz na miejscu dostęp m.in. do diagnostyki i leczenia alergii na oddziale wewnętrznym, operacji wszczepiania implantów ślimakowych, szerokiego spectrum zabiegów chirurgicznych, neurochirurgicznych, ortopedycznych czy okulistycznych.
Dzięki pozyskaniu przez 5 lat 150 mln zł, m.in. wyremontowano i doposażono SOR, pediatrię, ortopedię, diagnostykę obrazową i laboratoria.

Przekształcenie szpitala w kliniczny przyniosło nowe możliwości finansowania modernizacji i zakupu sprzętu. Przez 5 lat placówka pozyskała na te cele 150 mln zł. M.in. wyremontowano i doposażono SOR, pediatrię, ortopedię, diagnostykę obrazową i laboratoria.

Podzieleni na małe grupy uczestniczą u nas w zajęciach praktycznych. Mamy nadzieję, że większość z nich po uzyskaniu dyplomu podejmie pracę w województwie. Taki był przecież cel uruchomienia w Opolu kierunku lekarskiego - mówi dr n. med. Katarzyna Sznajder, koordynator kierunku lekarskiego na UO i kierownik ZDO w USK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska