622 "pierwszaków" rozpoczęło studia w PMWSZ w Opolu

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Inauguracja roku w PMWSZ w Opolu.
Inauguracja roku w PMWSZ w Opolu. Krzysztof Świderski
Studentów w opolskiej uczelni medycznej przybywa głównie za sprawą uruchamianych nowych kierunków. W tym roku akademickim są to: licencjat z dietetyki i magisterium z pielęgniarstwa.

1350 studentów studiuje w tym roku akademickim w opolskiej uczelni medycznej. To o 150 więcej niż przed rokiem. Wśród nich 622 "pierwszaków", podczas gdy w ubiegłym roku akademickim uczelnię opuściło 403 absolwentów.

- To pokazuje, że polityka władz uczelni, polegająca na utrzymaniu poziomu nauczania i otwieraniu nowych kierunków, przynosi efekty - podkreślał dr Tomasz Halski, rektor PMWSZ w Opolu w inauguracyjnym przemówieniu.

W styczniu br. uczelnia otrzymała zgodę na uruchomienie studiów magisterskich z pielęgniarstwa i jest jedynym nie-uniwersytetem w Polsce, który prowadzi takie studia. W marcu PMWSZ otrzymała informację o tym, że może uruchomić studia licencjackie z dietetyki, a zainteresowanie nimi było tak duże, że zwiększono liczbę miejsc.

Najnowsza informacja z 5 października, którą pochwalił się rektor Halski to zgoda na uruchomienie studiów magisterskich z kosmetologii. To oznacza, że na pięć wydziałów (pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, kosmetologia i dietetyka) na czterech prowadzone będzie kształcenie dwustopniowe.

Dr Tomasz Halski podkreślał, że uczelni prowadzi także kursy specjalistyczne, szkolenia i studia podyplomowe podnosząc kwalifikacje osób pracujących w zawodach medycznych. Dotychczas ukończyło je 1917 uczestników.

Uczelnia działa też na rzecz mieszkańców prowadząc Dziecięcą Akademię Zdrowia, Uniwersytet Trzeciego Wieku Zdrowia i Urody Seniora, Młodzieżową Akademię Zdrowia i Urody (dla uczniów ostatnich klas szkół średnich), programy profilaktyczne w przedszkolach (na temat zdrowych zębów), a studenci-wolontariusze udzielają się m.in. w hospicjach i placówkach medycznych.

Rektor zwracał także uwagę na akademicki charakter uczelni, który objawia się w wysokich osiągnięciach naukowych studentów, którzy otrzymują ministerialne stypendia, wysokopunktowanych artykułach naukowych, grantach badawczych, organizacji konferencji i prowadzeniu czasopisma naukowego "Puls uczelni".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska