64-letni Sanyaja Jaraszek z Nysy przebiegł 113 kilometrów w ciągu 12 godzin. Był najlepszy w swojej kategorii

Krzysztof Strauchmann
Sanyaja Jaraszek na trasie biegu na 12 godzin w Rudzie Śląskiej
Sanyaja Jaraszek na trasie biegu na 12 godzin w Rudzie Śląskiej Archiwum prywatane
Jedyny mieszkaniec Opolszczyzny w sobotnich Mistrzostwach Śląska w Biegu 12 godzinnym w Rudzie Śląskiej – Sanjaya Jaraszek, zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 60 roku życia

Na starcie biegu organizowanego już po raz 14 stanęło w tym roku 55 biegaczy. Sanjaya Jaraszek startując jako zawodnik AZS AWF Katowice pokonał w wyznaczonym czasie dystans ponad 113 kilometrów i 397 metrów.

W kategorii ogólnej to 11 wynik, ale w kategorii wiekowej plus 60 Sanjaya był najlepszym zawodnikiem i stanął na podium. Zwycięzca biegu pokonał ponad 145 kilometrów.

64-letni mieszkaniec Nysy jest od lat weganinem i promuje zdrowy styl życia. Przed miesiącem w biegu 24 godzinnym pokonał dystans 181 kilometrów i 997 metrów.