664 zawodników pobiegło ulicami Strzelec Opolskich

Radosław Dimitrow
W biegu wystartowała rekordowa liczba uczestników.
W biegu wystartowała rekordowa liczba uczestników. Radosław Dimitrow
Wyścig wygrał Arkadiusz Gardzielewski, który pokonał 15-kilometrową trasę w 45 minut i 12 sekund.
XXII Strzelecki Bieg Uliczny - 2011 r.Bieg poświęcony jest pamięci Euzebiusza Ferta - lekkoatlety i maratończyka, który mieszkał w Strzelcach Opolskich.

XXII Strzelecki Bieg Uliczny - 2011 r.

W biegu wystartowała rekordowa liczba uczestników. Mieli do pokonania trzy pętle.

Po przebiegnięciu trzech kilometrów siedmiu zawodników uciekło pozostałej grupie na odległość ok. 100 metrów. Wśród nich był Arkadiusz Gardzielewski ze śląskiego WKS-u, który dyktował tempo kolegom biegnącym obok.

- Na trzecim kilometrze oderwałem się od grupy - mówi Gardzielewski. - Później oglądałem się za siebie i starałem się utrzymać dystans między pozostałymi zawodnikami.

Uczestnikom biegu przeszkadzał porywisty wiatr.

Drugi na metę z czasem 45 min. 24 sek. przybiegł Marian Blazinski z Schrambergu (południowe Niemcy). Trzecie miejsce zdobył reprezentant Opolszczyzny - Radosław Kłeczek z Gogolina. Pokonanie 15 km zajęło mu 47 min. 47 sek.

- Jestem po poważnej kontuzji - przyznaje Kłeczek. - Miałem złamaną kość śródstopia i dopiero wracam do formy. Jestem zadowolony z wyniku.

Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni medalami.