6-latek z Prudnika mistrzem szachowym!

Mateusz Tustanowski jest uczniem szkoły podstawowej nr 1 w Prudniku.
Mateusz Tustanowski jest uczniem szkoły podstawowej nr 1 w Prudniku. fot. Krzysztof Strauchmann
Sześciolatek z Prudnika wygrał międzynarodowy turniej szachowy w Olkuszu.

Mateusz Tustanowski, uczeń szkoły podstawowej nr 1 w Prudniku, wygrał w swojej kategorii wiekowej XVII Miedzynarodowy Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży w Olkuszu.

Młody szachista w maju tego roku zdobył złoty medal wygrywając Szachowe Mistrzostwa Polski Przedszkolaków. W turnieju w Olkuszu uczestniczyło ok. 400 zawodników z całej Polski, w tym 17 reprezentantów opolskich klubów. W kategorii wiekowej chłopców do 9 lat zwyciężył Aleksander Szmer z Opola. Drużynowo klub Rodło w Opolu zdobył trzecie miejsce.