7 nieoczywistych korzyści z dodatkowej pracy. Kiedy warto pomyśleć o kolejnym zatrudnieniu?

Maciej Mituła
Maciej Mituła
Praca po pracy może oznaczać coś więcej niż reperowanie domowego budżetu. To może być sposób na to, by skierować zawodową karierę na właściwe tory.
Praca po pracy może oznaczać coś więcej niż reperowanie domowego budżetu. To może być sposób na to, by skierować zawodową karierę na właściwe tory. unsplash
Dodatkowa praca kojarzy się z pozoru z koniecznością podreperowania finansów, kiedy wypłata z pierwszej pracy nie starcza na wszystko. Jednak taka decyzja niekoniecznie musi oznaczać chęć dorobienia. Wiele osób decydując się na taki krok ma zupełnie inną motywacje.

Są sytuacje, w których warto rozważyć kolejną ścieżkę kariery, bo dzięki dodatkowemu zajęciu można np: robić coś, co daje przyjemność.

Warto przeczytać:

Kiedy mamy stałe źródło utrzymania i trochę czasu popołudniami lub w weekendy możemy spróbować połączyć dorabianie z pasją. Jak? Na przykład ucząc jogi lub tańca, pisząc recenzje filmowe, robiąc biżuterię czy cokolwiek innego, co sprawia nam przyjemność.

Bez wątpienia druga praca to dodatkowy strumień pieniędzy. To rozwiązanie, kiedy trzeba załatać domowy budżet albo oszczędzić pieniądze. Kolejne zajęcie może również podnieść nasze poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza, kiedy rynek pracy robi się niepewny. Strata pracy nie jest tak bolesna i przerażająca, jeśli ma się tą drugą, dodatkową.

Chcąc poradzić sobie w nowej pracy, od samego początku musimy rozpocząć budowanie własnej pozycji. Ważne jest także poznanie nieformalnych zasad panujących w biurze.

Idziesz do nowej pracy? Oto 7 rzeczy, które powinieneś wiedz...

Oddając się w stu procentach jednej pracy, czasem tracimy dystans do siebie i otoczenia. Bywa, że szef staje się kimś na wzór duchowego przywódcy. Mniej skupiamy się na sobie i swoich zawodowych potrzebach, bo działamy jak tryb wielkiej machiny. Drugie zajęcie pozwala zmienić perspektywę.

Nowe zajęcie to też szansa na powiew świeżości w życiu towarzyskim. Czasem jest tak, że praca nie daje zbyt wiele możliwości kontaktu z ludźmi. Jako tą dodatkową można wybrać coś przeciwnego, np. wolontariat przy organizacji imprez.

Warto przeczytać:

Zdarza się, że tkwimy w jednym miejscu, bo nie mamy wymaganego doświadczenia czy kwalifikacji, by aplikować do innej, wymarzonej pracy. Albo też nie do końca wiemy, co tak naprawdę chcemy robić. Drugie zajęcie pozwoli sprawdzić, co nas kręci i wybrać właściwą ścieżkę kariery.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 7 nieoczywistych korzyści z dodatkowej pracy. Kiedy warto pomyśleć o kolejnym zatrudnieniu? - Strefa Biznesu

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska