70 lat nto i Radia Opole. Rozpoczęliśmy objazd gmin. Na początek Kędzierzyn-Koźle

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Mobilne studio w Kędzierzynie-Koźlu stanęło w Parku Pojednania.
Mobilne studio w Kędzierzynie-Koźlu stanęło w Parku Pojednania.
Dziennikarze Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole spotkali się w piątek, 3 czerwca, z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. Wysłuchali ciekawych historii, zebrali ciekawe materiały dziennikarskie i pomagali w grze terenowej. Już w sobotę jesteśmy w Prudniku.

Nasza gazeta i portal wspólnie z największą rozgłośnią Opolszczyzny obchodzą 70-lecia istnienia. Z tej okazji zaplanowaliśmy wspólnie odwiedziny 70 opolskich gmin. Na początek zawitaliśmy do Kędzierzyna-Koźla, gdzie z czytelnikami i radiosłuchaczami spotkaliśmy się w Parku Pojednania. Tu na kilka godzin stanęło mobilne studio.

Odwiedziła go między innymi pani Helena.

- Czytam Nową Trybunę Opolską, rozpoznają jej dziennikarzy, a także czerpię wiadomości z Radia Opole. Cieszę się, że obie redakcje są z nami na co dzień - mówiła pani Helena, która wzięła udział w grze terenowej. Za pomocą mapy wydrukowanej w papierowym wydaniu nto odnalazła "skarb", który potem został wymienione na ciekawe upominki i gadżety.

Nasze mobilne studio odwiedzili także ciekawi goście. Wśród nich był między innymi wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A. Bogdan Tomaszek, który opowiedział wiele ciekawych rzeczy o planach firmy na przyszłość. Mówił między innymi o tym, że "Azoty" są bardzo zainteresowane wykorzystaniem Odrzańskiej Drogi Wodnej do transportu produktów. Zapewniał także mieszkańców, że firma bardzo dużo inwestowała w ostatnich latach w rozwiązania proekologiczne.

- Kiedyś, gdy wstawało się rano do pracy, to na samochodach można było znaleźć całkiem sporą warstwę zanieczyszczeń. Dziś mamy już czyste powietrze - mówił Bogdan Tomaszek.

Ciekawą historię dziennikarzom Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej opowiedział Waldemar Ociepski, prezes stowarzyszenia Blechhammer 1944, które zajmuje się badaniem historii słynne powietrznej "bitwy o paliwo", jaka miała miejsce nad Kędzierzynem pod koniec drugiej wojny światowej.

- Cały czas poszukujemy szczątków samolotów, które zostały strącone w tamtym czasie na naszym niebie. Utrzymujemy także kontakty z rodzinami pilotów, którzy brali udział w tych walkach - opowiadał Waldemar Ociepski. Okazuje się, że wciąż nie wiadomo, gdzie znajdują się wraki aż kilkunastu samolotów zestrzelonych w okolicach dzisiejszego Kędzierzyna-Koźla.

Jak mówi redaktor naczelny nto Bolesław Bezeg, celem reporterskich odwiedzin w gminach - oprócz chęci dziennikarskiego uczczenia jubileuszy - będzie także otwarcie nowego etapu naszej dziennikarskiej obecności w samorządach.

- Dziennikarze nawiążą kontakty i znajomości, które w przyszłości zaowocują większą liczbą informacji z regionu na łamach nto i antenie Radia Opole - podkreśla Bolesław Bezeg.

Kolejne studio stanie w sobotę, 4 czerwca, na stadionie Obuwnika w Prudniku. Początek o godzinie 9.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska