7-letni Oskar z Opola po raz czwarty mistrzem Polski w szachach!

Archiwum klubu
Oskar Ogłaza w Warszawie dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium.
Oskar Ogłaza w Warszawie dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium. Archiwum klubu
Po raz czwarty w ciągu ostatnich dwóch lat Oskar Ogłaza, zawodnik sekcji szachowej UKS Rodło działającej przy MDK Opole, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski. Tym razem był bezkonkurencyjny w kategorii dzieci do lat 8.

Oskar dwukrotnie zwyciężył podczas rozegranych na warszawskim Torwarze Mistrzostwach Polski Juniorów. Najpierw bezkonkurencyjny okazał się w szachach szybkich a później błyskawicznych.

Tym samym Oskar, będąc dwukrotnym Mistrzem Polski Przedszkolaków, potwierdził swoją dominację także w grupie dzieci o rok starszych.

W zawodach łącznie startowało 25 młodych reprezentantów naszego województwa. Bardzo blisko medali było także w innych grupach wiekowych: na czwartym miejscu wśród chłopców zakończyli rywalizację Olek Szmer (chłopcy do 12 lat) i Jan Pułtorak (chłopcy do 10 lat), natomiast Filip Cukrowski (chłopcy do lat 16) zajął dwukrotnie 5. miejsce, podobnie jak Agnieszka Kwiatkowska (dziewczęta do lat 12) - wszyscy UKS Rodło Opole.

Dużą niespodziankę w grupie dziewcząt do lat 18 zrobiła Magda Szybka (PAT Ligota Dolna), która nie będąc faworytką wywalczyła bardzo dobre 6. miejsce.

Dzięki serii udanych indywidualnych występów drużyna opolskiego Rodła zajęła 6. miejsce w klasyfikacji klubowej dla szachów szybkich oraz 4. w szachach błyskawicznych.