Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Co godne zauważenia i odnotowania, dla drużyny z Krępnej...

A klasa. Korona Krępna z awansem do okręgówki. Znamy też spadkowiczów

Wielka radosć w Krępnej

Co godne zauważenia i odnotowania, dla drużyny z Krępnej była to druga promocja do wyższej klasy rozgrywkowej z rzędu. Do ostatniej kolejki toczyła walkę o jej uzyskanie ze Startem Dobrodzień.

W decydującej serii gier również nie mogła nawet minimalnie się potknąć, tzn. zanotować remisu, bo ekipa z Dobrodzienia wygrała swój mecz ze Źródłem Krośnica 2-1. Z kolei dla Korony mecz 30. kolejki wcale nie rozpoczął się pomyślnie.

Jako pierwsi prowadzenie objęli w nim bowiem gracze ze Sławięcic. Dokładnie uczynili to w 21. minucie, po trafieniu Adama Kupki. Sygnał do odrabiania strat dał gospodarzom Tomasz Damrat, doprowadzając w 37. minucie do remisu 1-1. Kolejne bramki Korona zdobywała już w drugiej połowie. Najpierw tej sztuki dokonał Michał Pola (57. minuta), a w samej końcówce awans przypieczętowały gole Adama Makowskiego i Grzegorza Wieczorkowskiego.

Tym samym zespół z Krępnej dołączył do pięciu innych, które już wcześniej zapewniły sobie przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej. W najbardziej efektownym stylu uczynił to Motor Praszka, który w gr. 1 miał aż 22 punkty przewagi nad drugim Piastem Gorzów Śląski i mógł się pochwalić imponującym bilansem bramkowym 103-14.

Pozostałymi beniaminkami klasy okręgowej zostali natomiast: Ligota Turawska (70 pkt, gole 106-19), Czarni Otmuchów (57 pkt, gole 66-25), Fortuna Głogówek (71 pkt, gole 105-19) oraz Start Bogdanowice (68 pkt, gole 93-25). Tak więc w tej grupie nie brakuje ekip z całkiem bogatymi tradycjami, sięgającymi nawet występów na poziomie 3. ligi.

GIF wydał decyzję: wstrzymanie w obrocie - Qutiro (28.03)

Polecamy

Wilfredo Leon zagra w Polsce. Sensacyjne wieści!

Z podwórka na Euro 2024. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na Euro!