Abp Juliusz Paetz koncelebruje msze. Mimo zakazu Watykanu...

  Abp Juliusz Paetz koncelebruje msze. Mimo zakazu Watykanu [WIDEO]

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wśród celebransów Mszy Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek był obecny m.in. abp senior Juliusz Paetz, były metropolita poznański.
  Abp Juliusz Paetz podczas czwartkowej mszy w katedrze
  1/6
  przejdź do galerii

  Abp Juliusz Paetz podczas czwartkowej mszy w katedrze ©Waldemar Wylegalski

  Arcybiskup, któremu zarzucono molestowanie seksualne kleryków i księży koncelebrował mszę świętą wraz z metropolitą poznańskim abp. Stanisławem Gądeckim w katedrze w Poznaniu - donosi "Gazeta Wyborcza".

  Przypomnijmy, że jeszcze za czasów Jana Pawła II, po zbadaniu sprawy Watykan zakazał Juliuszowi Paetzowi udzielania sakramentów święceń i bierzmowania, głoszenia kazań, konsekrowania kościołów i ołtarzy, a także przewodniczenia publicznym uroczystościom. Chociaż hierarcha zarzutom zaprzeczał, zdecydował się na życie w odosobnieniu.

  Mimo tego Juliusz Paetz wielokrotnie pojawiał się w przestrzeni publicznej, był obecny na najważniejszych obchodach. Sytuacja miała zmienić się rok temu, kiedy to Nuncjatura Apostolska zainterweniowała w sprawie obecności abp Juliusza Paetza na obchodach 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wówczas Watykan otwarcie stwierdził, że „nie widzi możliwości uczestnictwa abp. Paetza w jubileuszowych uroczystościach”. Arcybiskup wtedy zrezygnował z tego pomysłu, chociaż jak mówił „był u siebie”.

  Okazuje się, że oskarżony o molestowanie seksualne młodych kleryków duchowny, wciąż czuje się jak u siebie i w koncelebracji świąt bierze czynny udział.

  CZYTAJ TAKŻE: Kościół schował arcybiskupa Juliusza Paetza  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo