Absolwent musi być interdyscyplinarny

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Program nauczania w specjalności prawo w biznesie łączy przedmioty z zakresu nauk ekonomicznych i prawnych. Został stworzony głównie z myślą o absolwentach ekonomii i prawa.
Program nauczania w specjalności prawo w biznesie łączy przedmioty z zakresu nauk ekonomicznych i prawnych. Został stworzony głównie z myślą o absolwentach ekonomii i prawa. Archiwum uczleni
Prawo w biznesie - to nowa specjalność na kierunku ekonomia. Łączy ona przedmioty z zakresu nauk ekonomicznych i prawnych.

Pomysł stworzenia tej specjalności pojawił się w gronie pracowników Katedry Prawa Gospodarczego oraz Katedry Własności Intelektualnej, Prawa Administracyjnego i Europejskiego jako przedłużenie ścieżki kształcenia dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na kierunkach takich jak: administracja czy ekonomia.

- Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracodawców - wyjaśnia dr inż. Łukasz Dymek, prodziekan ds. współpracy i rozwoju na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. - Dzisiejszy rynek, na którym funkcjonują przedsiębiorcy, stawia przed absolwentami studiów konieczność pogodzenia ogólnego wykształcenia ekonomicznego z wiedzą z zakresu prawa polskiego, unijnego i międzynarodowego oraz posiadania umiejętności ich praktycznego wykorzystania - dodaje.

Jak mówi prodziekan ds. dydaktyki dr inż. Małgorzata Adamska, współczesny przedsiębiorca oraz osoby u niego zatrudnione muszą posiadać wiedzę teoretyczną z zakresu ekonomii i prawa, uzupełnioną umiejętnościami zastosowania jej w praktyce. - Nasza nowa specjalność oferuje to wszystko. Skierowaliśmy ją z rozmysłem do ludzi, którzy mają już za sobą studia pierwszego stopnia, posiadających już konkretne wykształcenie. Z doświadczenia z współpracy z moim studentami wiem, że dojrzałość „zawodowa” przychodzi z czasem i trzeci rok studiów jest dla większości młodych ludzi przełomowy. Wtedy kształtuje się wyraźnie ich świadomość ścieżki kariery, jaką planują w przyszłości - mówi prodziekan Adamska.

- Chcieliśmy, aby zaproponowane przedmioty znajdowały realne odzwierciedlenie w codzienności praktyki gospodarczej. Są zatem przedmioty tak oczywiste jak prawo pracy czy prawo spółek. Ale w ofercie znajdują się również: prawo bankowe i dewizowe, prawo mediów i reklamy, mediacje, negocjacje i arbitraż czy elektroniczny obrót gospodarczy” - tłumaczy prodziekan ds. dydaktyki.

Program został przygotowywany przez wykładowców z wieloletnim doświadczeniem w pracy naukowej.

Więcej informacji na stronie wydziału: www. weiz.po.opole.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska