Wydaje się, że epidemia koronawirusa utrudni posumowanie pierwszego roku funkcjonowania wydziału... Już w pierwszym semestrze wprowadziliśmy zmiany organizacyjne z myślą o studentach, które zostały dobrze przyjęte.W drugim - działamy zdalnie. Udało się to wdrożyć dość sprawnie, dzięki zaangażowaniu prodziekana dr. Grzegorza Habra, biegłego w nowoczesnych technologiach, który przygotował dla pracowników i studentów skrypt ułatwiający korzystanie z dostępnych narzędzi.
Jak jest zorganizowany wydział? W nazwie zawarte są profile naszego kształcenia: obecnie na 6 kierunkach i na 3 poziomach. Mamy ok. 40 pracowników i drugie tyle współpracowników, głównie praktyków z mediów, policji, administracji czy trzeciego sektora. Wyróżnia nas unikatowy program studiów europejskich Europa Master, prowadzonych w j. angielskim i francuskim, a umożliwiający zdobycie dyplomów uczelni w Opolu, Moguncji i Dijon. Te kontakty dały podwaliny do włączenia naszej uczelni - jako jednej z pięciu polskich - do konsorcjum uniwersytetów europejskich. Zarówno wśród pracowników jak i 500 studentów mamy obcokrajowców. Także w ten sposób budujemy międzynarodowy charakter wydziału Spełniamy wymagania do uzyskania uprawnień habilitacyjnych. To wszystko to efekt niemal 20-letniej pracy wielu osób.
Przed wydziałem, a - wg nowej ustawy - dyscypliną parametryzacja. W jaką ocenę celujecie?
Jako wydział - jeszcze w ramach poprzedniej stuktury - mieliśmy kategorię B. Porównywanie z innymi ośrodkami w Polsce, pozwala nam myśleć o wyższej kategorii. Nasi pracownicy mogą się pochwalić publikacjami w zagranicznych czasopismach, co w przypadku tej dyscypliny nie jest proste.
Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?