Adam Małysz szósty w Zakopanem

Kibice pod skoczną jak zwykle nie zawiedli.
Kibice pod skoczną jak zwykle nie zawiedli. fot. Mario
Szwajcar Simon Ammann wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, rozgrywany w Zakopanem. Wczorajszy zwycięzca Adam Małysz zajął 6. miejsce, a Kamil Stoch był siódmy. .

Dla Ammanna była to pierwsza wygrana w Zakopanem. Zwycięstwo zapewniły mu skoki na odległość 135,5 i 129 metrów.

Dzięki temu triumfowi awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (903 punkty).

O dwa punkty mniej ma Andreas Kofler. Adam Małysz jest czwarty. Prowadzi nadal Thomas Morgenstern (1348 punktów), który był dziś drugi. Trzeci na podium zawody w Zakopanem ukończył Norweg Tom Hilde.

Adam Małysz skoczył 133,5 metra w pierwszej serii, co dawało mu czwarte miejsce. Ostatecznie spadł na szóstą lokatę po skoku na 125 metrów w drugiej serii. Tylko o jedną pozycję niżej od Małysza był Kamil Stoch (133,5/127,5 metra). Dzięki temu awansował na 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (262 punkty).