Adrian Babiec spod Nysy biegł w zwycięskiej sztafecie Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Krzysztof Strauchmann
Adrian Babiec z trenerem Bogusławem Brodziakiem.
Adrian Babiec z trenerem Bogusławem Brodziakiem. Krzysztof Strauchmann
18-letni Adrian Babiec, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nysie, przywiózł z Austrii złoto.

- Było bardzo fajnie, podobało mi się, poznałem wielu ludzi - opowiada Adrian Babiec, 18-latek z Biskupowa w gminie Głuchołazy i uczeń III klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nysie.

Adrian właśnie wrócił z Austrii, gdzie rozgrywały się Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich 2,7 tysiąca zawodników ze 107 krajów świata, z czego 46 zawodników przyjechało z Polski, a tylko dwoje z Opolszczyzny.

Adrian biegł na nartach w sztafecie 4 razy tysiąc metrów, która wywalczyła pierwsze miejsce na 6 startujących drużyn i zdobyła złoto olimpijskie. Indywidualnie startował też w biegu na dystansie 500 metrów, gdzie był czwarty oraz na dystansie 1 kilometra (zajął 6. lokatę).

Jak mówi trener zawodnika Bogusław Brodziak - Adrian trenuje biegi narciarskie od 6 lat w ramach szkolnej sekcji stowarzyszenia Olimpiady Specjalne w Polsce. Ma świetne warunki motoryczne, ale największych problemów przysparza mu kiepska zima i brak śniegu.

Zamiast biegać na nartach więcej czasu spędza na trenowaniu siłowym w sali. Do Austrii dostał się po wygraniu eliminacji krajowych w Zakopanem.

QUIZ: Najtrudniejsze pytania w "Milionerach"