Adrian Tekliński tuż za podium Mistrzostw Europy

Adrian Tekliński
Adrian Tekliński facebook, prywatne
Zawodnik Sante BSA Ziemia Brzeska podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym zajął 4. miejsce w wielobojowej rywalizacji w omnium.

Po trzech startach i pierwszym dniu brzeżanin miał na koncie 90 punktów i zajmował 5. lokatę. Prowadził Rosjanin Artur Jerszow (108 pkt), przed Hiszpanem Unai Elorriagazubiaurem (106), Brytyjczykiem Dibbenem (104) i Włochem Elią Vivianim (104).

W drugim dniu Tekliński na torze spisywał się jeszcze lepiej. W wyścigu na 1km, czwartej konkurencji wieloboju, był drugi i jako jeden z dwóch zawodników utrzymywał średnią prędkość powyżej 55 km/h. Uzyskał rezultat 1.05,433 minuty. Niespełna sekundę szybszy był Lucas Liss (Niemcy).

Na rundzie ze startu lotnego Tekliński wykręcił również jeden z lepszych rezultatów, gdyż był trzeci, za Lissem i Vivianim. W kończącym rywalizację wyścigu punktowym nasz kolarz uplasował się na 4. miejscu. Zdobył 176 punktów, a wyprzedzili go liderzy po pierwszym dniu.

Ostatecznie Tekliński został sklasyfikowany w omnium tuż za podium ze 176 punktami wielobojowymi. Do brązowego Hiszpana Elorriagazubiaure stracił tylko trzy punkty. Triumfator Viviani był poza konkurencją gdyż zdobył 219 punktów, a drugi Dibben zgromadził ich 198.