MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Afera przy organizacji w Polsce mistrzostw świata w siatkówce. Oprócz byłych władz PZPS, prokuratura oskarżyła też dwójkę opolan

Sławomir Draguła
Jednym z zatrzymanych przez CBA jest Waldemar K., pochodzący z Opolszczyzny sędzia siatkówki oraz członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Jednym z zatrzymanych przez CBA jest Waldemar K., pochodzący z Opolszczyzny sędzia siatkówki oraz członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Archiwum
Przed sądem staną Mirosława P. – były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, były wiceprezes Artura P. oraz opolanin Waldemar K., sędzia siatkówki oraz członka zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pawła I. – sędziego siatkówki, Annę P., Anetę S., Grzegorza K., Krzysztofa L., który przez wiele lat współpracował z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia w sprawie nieprawidłowości przy organizacji w Polsce w 2014 roku Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Przed sądem stanie w sumie siedem osób. Obok Mirosława P. – byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jego zastępcy Artura P. opolanie: Waldemar K., sędzia siatkówki i członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a także Aneta S. Jak informuje prowadząca sprawę prokuratura, kobieta jest związana jedną z firm, dzięki której miały być wyprowadzane pieniądze z PZPS podczas organizowania w Polsce mistrzostw świata.

Oskarżeni są jeszcze Paweł I. – sędzia siatkówki, Anna P., , Grzegorz K. oraz Krzysztof L., który przez wiele lat współpracował z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Prokurator zarzucił oskarżonym m.in nadużycie uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej.

Według śledczych członkowie władz związku, z osobami świadczącymi różnego rodzaju usługi, zawarli umowy związane z organizacją Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 r.

Umowy te zawierały zawyżone ceny usług w relacji do ich rynkowej wartości. W związku z tymi umowami wystawiane były także faktury VAT poświadczające nieprawdę co do okoliczności mających znaczenie prawne.

Na skutek tych działań z rachunków bankowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej na rzecz określonych podmiotów i osób wypłacono łącznie ponad 3,5 miliona złotych.

Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy oceniają rząd: mieszane opinie po roku

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska