Agata Książek z PLO nr II wiedzę ekonomiczną ma w małym palcu

red
Agata do olimpiady przedsiębiorczości przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki, Ewy Michalskiej.
Agata do olimpiady przedsiębiorczości przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki, Ewy Michalskiej.
Agata - uczennica drugiej klasy opolskiego II LO - zajęła I miejsce w XIV Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Oprócz tego została laureatką XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz laureatką VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

11 kwietnia w Warszawie odbywał się finał XIV Olimpiady Przedsiębiorczości. Agata Książek wygrała z ponad 20-punktową przewagą, pokonując tym samym 11 tysięcy uczestników z całej Polski, którzy przystąpili do etapu szkolnego. To historyczny sukces, ponieważ pierwszy raz tę olimpiadę wygrała dziewczyna. W ścisłym finale do testu przystąpiło 100 uczestników. Po części pisemnej Agata do pierwszej lokaty traciła 1,5 punktu, lecz w części ustnej okazała się bezkonkurencyjna.

Przygotowania do olimpiad wymagały wielu wyrzeczeń. Aby osiągnąć sukces w ogólnopolskich olimpiadach konieczna jest codzienna nauka, czytanie tysięcy stron książek. Agata od gimnazjum wykazywała zainteresowanie ekonomią, poznawała podstawy finansów, co zaowocowało sukcesami już w pierwszej klasie liceum. W tym roku ciężka praca poskutkowała pokonaniem tysięcy starszych licealistów. Licealistka została doceniona przez profesorów SGH w Warszawie, którzy zgodnie wyrazili podziw dla rozległej wiedzy Opolanki.

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce.

Olimpiada to wspólna inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - SGH w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Celem olimpiady jest rozbudzenie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze. Udział w konkursie rozwija zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i na ich podstawie podejmowania decyzji, współdziałania w zespole oraz negocjacji.

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska