Agata Ozdoba piątą dżudoczką młodzieżowych mistrzostw Europy

Redakcja
Agata Ozdoba podczas treningu (na zdjęciu w białym stroju)
Agata Ozdoba podczas treningu (na zdjęciu w białym stroju) fot. Sebastian Stemplewski
Zawodniczka AZS-u Opole walczyła w kategorii do 63 kg. Stoczyła cztery walki. Wygrała dwie.

W fazie grupowej najpierw miała wolny los, a potem na punkty (yuko) pokonała dwie zawodniczki: Szwedkę Hannah Wahlberg i Austriaczkę Aranke Schauer.

Dzięki zwycięstwu w grupie opolanka awansowała do półfinałów.

W pojedynku decydującym o wejście do finału Ozdoba zmierzyła się z Niemką Claudią Ahrens.

Nasza zawodniczka dwukrotnie wykonywała punktowe akcje, ale ostatnie słowo należało do rywalki.

Po wyczerpującym pojedynku półfinałowym, reprezentantka AZS-u stanęła do walki o brązowy medal. Niestety, dość szybko uległa Portugalce Anie Cachola i ostatecznie zajęła 5. miejsce.
W piątek 20-letni Tomasz Kowalski z AZS-u Opole został młodzieżowym mistrzem Europy zwyciężając w kategorii do 66 kg.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23 rozgrywane są w Zagrzebiu.