AIP na uniwersytecie dostał milion złotych na nową siedzibę

Redakcja
- Bardzo się cieszymy z przeprowadzki. Wreszcie będzie wygodnie nam i studentom - mówi Katarzyna Romanowska z AIP. Na zdjęciu z Grzegorzem Słodkowskim.
- Bardzo się cieszymy z przeprowadzki. Wreszcie będzie wygodnie nam i studentom - mówi Katarzyna Romanowska z AIP. Na zdjęciu z Grzegorzem Słodkowskim. Sławomir Mielnik
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UO czeka przeprowadzka. Pieniądze na rozbudowę siedziby przekazał urząd marszałkowski. - Będzie nowocześnie, profesjonalnie i wygodnie - mówią władze uczelni.

O rozbudowie inkubatora uczelnia myślała od dawna.

- Pieniądze staraliśmy się znaleźć od dwóch lat. Okazja nadarzyła się gdy urząd marszałkowski ogłosił konkurs. Zgłosiliśmy się do niego i.. już podpisaliśmy umowę. Przebudowa siedziby ruszy na początku tego roku - mówi Marcin Miga, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

Nowa siedziba AIP ma się mieścić na parterze akademika Kmicic (tam też znajduje się obecna siedziba AIP). Nowy lokal będzie miał 180 m kw. Powstanie z połączenia sali do aerobiku, dawnej siłowni oraz części holu.

- W środku zaplanowaliśmy pomieszczenia biurowe, salę konferencyjną oraz pomieszczenia, w których przyszli przedsiębiorcy będą mogli spotkać się z doradcami - mówi rzecznik.

Do inkubatora zaprojektowano wejścia z dwóch stron: od ulicy Katowickiej i od frontu budynku. - Wszystko będzie przystosowane dla osób niepełnosprawnych - mówi Marcin Miga.

Dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego obejmie nie tylko remont nowej siedziby, ale także wyposażenie jej w sprzęt biurowy i elektroniczny (komputery i drukarki). Najbardziej z przeprowadzki cieszą się pracownicy AIP.

- Wreszcie będziemy mogli pracować w komfortowych warunkach. Teraz pięć osób siedzi w jednym pomieszczeniu. Kiedy przychodzą do nas młodzi ludzie po porady jest bardzo ciasno - mówi Katarzyna Romanowska.

Powiększenie siedziby pozwoli też na rozszerzenie działalności AIP-u.

- Chcemy wprowadzić darmowe szkolenia z zakresu ekonomi czy prawa dla młodych przedsiębiorców.
Będzie też couching czy porady prawne. Inkubator ma być miejscem gdzie młody biznesmen zdobędzie wiedzę merytoryczną od "A do Z" - mówi Marcin Miga.

Rozwój inkubatora to drugi po "przymusowych" lekcjach przedsiębiorczości etap edukacji biznesowej na UO. Dotychczas z pomocy inkubatora skorzystało około 60 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska