Akademia PARP to portal stworzony dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Redakcja
Jak napisać plan marketingowy? Jak zarządzać firmą? A co ważniejsze: jak ją założyć? Na czym polega e-commerce? Te i inne zagadnienia można poznać dzięki portalowi edukacyjnemu - Akademia PARP.

To projekt realizowany na zlecenie PARP, czyli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, rządowej agencji odpowiedzialnej m.in. za rozdzielanie unijnych dotacji, rozwój gospodarczy i społeczny kraju.

Pomysłodawcy portalu zapewniają, że wystarczy pół godziny dziennie przez dwa miesiące, żeby opanować materiał zawarty w jednym z 18 szkoleń tam umieszczonych. Dotyczą one: zarządzania strategicznego i operatorskiego, umiejętności menedżerskich i specjalistycznych, marketingu i sprzedaży, zagadnień finansowych i prawnych oraz wiedzy ogólnej.

Zaletami takiego rozwiązania jest swobodne dysponowanie czasem: uczymy się wtedy, kiedy chcemy, bo robimy to przez internet. Są one skierowane do pracowników sektora MSP oraz osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

- E-learning to wiedza zaszyta w testach, quizach oraz grach - mówi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP. - Nie ma zatem mowy o nudzie podczas nauki.
Na portalu www.akademiaparp.gov.pl, oprócz szkoleń znajdują się gry edukacyjne. To propozycja dla tych, którzy ukończyli kurs, żeby wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce. Obecnie są tam trzy gry decyzyjne, za pomocą których możemy sprawdzić się: jak poradzimy sobie z łańcuchem dostaw, czy rozumiemy, jakie czynniki wziąć pod uwagę, startując w przetargu oraz czy umiemy zarządzać innowacjami i technologią w przedsiębiorstwie.

Do tej pory (Akademia PARP działa od 2006 r.) spośród 80 tysięcy użytkowników portalu Opolanie stanowili 3,3%. Największe powodzenie takie szkolenia mają w mazowieckim - prawie 25% użytkowników. Szkolenie z zakładania własnej firmy było hitem portalu w 2009 r., a 1/3 kończących szkolenia przymierzała się do otworzenia swojego biznesu. Przeciętny uczestnik szkolenia to osoba młoda (średnio ma 31 lat), wykształcona (67% skończyło studia wyższe), pochodząca z miasta.

Biorący udział w szkoleniach nie są pozostawieni sami sobie. Do ich dyspozycji od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-20.00 są opiekunowie dostępni pod mailem lub numerem infolinii.

Więcej informacji: [email protected], infolinia: 0-801 444 677.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska