Akademia Zdrowia i Urody zachęca do studiowania

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
11 uczennic ze szkół średnich wzięło udział w Młodzieżowej Akademii Zdrowia i Urody. To projekt Wydziału Kosmetologii zachęcający do studiowania na uczelni.

Ostatnie zajęcia drugiej edycji Młodzieżowej Akademii Zdrowia i Urody w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu zakończyły się testem dla uczestników.

- Pytania były szczegółowe i naprawdę trzeba było wiele pamiętać z zajęć - relacjonowały Paulina Wiench, Oliwia Wojciechowska, Agata Cyc, Kinga Zyśk i Natalia Dec z I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, uczestniczki tegorocznej akademii. - Każdego z prowadzących zajęcia w ramach akademii poprosiliśmy o przygotowanie pytań ze swojej dziedziny. Trzeba było m.in. wiedzieć np., które procesy tworzenia nowotworów są wykrywalne, dlaczego picie kakao jest korzystne dla mózgu, czy jaki składnik zapewnia prawidłowe ph płynów kosmetycznych - wymieniała mgr Joanna Małachowska, opiekunka tego projektu.

Najlepiej z odpowiedziami poradziła sobie Oliwia Wojciechowska z I LO w Opolu. Na finał uczestniczki otrzymały dyplomy i upominki.

- Akademia to taki przedsmak studiów. Po raz drugi zaprosiliśmy do udziału w niej uczniów opolskich szkół średnich, żeby bliżej poznali naszą uczelnię i studia na kierunku kosmetologia przez zajęcia w formie wykładów i praktyk - wyjaśnia dr n. med. Iwona Dzieńdziora, dziekan Wydziału Kosmetologii.

Podkreśla ona, że od nowego roku akademickiego ruszą studia magisterskie z kosmetologii. - To cel, który postawiłam sobie, przychodząc na uczelnię i podejmując się kierowania kosmetologią, który udało się wraz z zespołem zrealizować - podkreśla pani dziekan.
W siatce nowych studiów znajdą się takie przedmioty, jak: nowoczesne formy makijażu, nutrikosmetyki, medycyna przeciwstarzeniowa, defekty kosmetyczne, dieta a zdrowie skóry, podstawy biologii i epidemiologii nowotworów. Program nauczania obejmuje 200 godzin zajęć praktycznych w renomowanych gabinetach. - Będziemy kształcić na nowoczesnym sprzęcie, co jest bardzo ważne dla tak prężnie rozwijającej się dyscypliny - dodaje pani dziekan.

Rekrutacja rozpoczyna się 15 maja (rozpoczęcie rejestracji elektronicznej). Weryfikacja dokumentów odbędzie się 24 i 25 lipca. Uczelnia przygotuje na tym kierunku po 60 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Zobacz też: Szczotkowanie ciała na sucho – urodowy hit

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska