Akademicy na pudle

sab
Koszykarze AZS-u Politechniki Opole rywalizowali w Toruniu o miano najlepszej drużyny akademickiej. W konfrontacji z krajową czołówką wypadli bardzo dobrze i jako beniaminek zajęli 3. miejsce.

Pierwszym rywalem opolan była drużyna AZS-u AR Lublin, z którą w rundzie zasadniczej podopieczni trenera Nawareckiego dwukrotnie przegrali. Spotkanie rozpoczęło się od ataków lublinian, którzy szybko wypracowali sobie 10-punktową przewagę. Studenci z Opola nie potrafili zatrzymać obwodowych, którzy co raz trafiali za "trzy". Brylował w tym elemencie Sikora, który trafił aż pięć razy. Dopiero w ostatniej kwarcie w swoje umiejętności uwierzyli opolanie. Trafiali Jankowski i Trytek, ale było za późno, aby nawiązać walkę. - O przegranym półfinale zdecydowała pierwsza kwarta - mówił kierownik drużyny Tadeusz Kosiński. - Przestraszyliśmy się rywala i nie wytrzymaliśmy presji.

W drugim meczu AZS UMK Toruń wysoko pokonał Politechnikę Poznańską. Z tą drugą drużyną nasi reprezentanci zagrali o brązowy medal. Scenariusz meczu był podobny do pierwszego. Rywal atakował na całym boisku, dobrze rzucał i bronił. Opolanie nie potrafili znaleźć recepty na rzut zza linii 6,25. Pierwsza kwarta zakończyła się przegraną 20:32 i od następnej rozpoczął się pościg za rywalem. Poczynaniami drużyny umiejętnie kierował Michalak, a skutecznie rzucał Jankowski. Na początku IV kwarty odnotowano pierwszy remis 71:71, a po chwili ostatni 78:78. Od tego momentu punkty zdobywali tylko zawodnicy z Opola i zapewnili sobie 3. miejsce. Grzegorz Jankowski został wybrany do pierwszej "piątki" turnieju.

Turniej był rozgrywany na wysokim poziomie - komentował T. Kosiński. - Widać, że liga rozwija się i w przyszłym sezonie może być niezwykle ciekawa, bo akademickie rozgrywki stają się zapleczem dla ekstraklasy. My sprawiliśmy sobie i wszystkim miłą niespodziankę. Przy odrobinie koncentracji można było się pokusić o srebro, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Cieszymy się z "pudła" i teraz będziemy świętować

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.