Akcja sadzenia drzew w okolicy Elektrowni Opole. Uczniowie, przedstawiciele PGE i leśnicy posadzili 3000 sadzonek

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Sadzenie drzewek w okolicy Elektrowni Opole.
Sadzenie drzewek w okolicy Elektrowni Opole. Departament Komunikacji PGE GiEK.
Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna we współpracy z Nadleśnictwem Opole i przy udziale dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Opolu, posadzili 3000 drzewek w okolicy Elektrowni Opole. Wszystko w ramach akcji sadzenia „Lasów Pełnych Energii”.

W lesie w okolicy Elektrowni Opole zjawiło się prawie 40 osób. Na przygotowanym wcześniej terenie zasadzili około 3000 jednorocznych sadzonek sosny zwyczajnej.

- Dzięki inicjatywie „Lasy Pełne Energii” realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, aktywnie wspierając postawy ekologiczne wśród mieszkańców regionów, w których prowadzimy naszą działalność - mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. - Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec pogarszającej się jakości powietrza związanej z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że w PGE GiEK lasy sadzimy nie tylko od święta, ale również w ramach bieżącej rekultywacji terenów pogórniczych w Bełchatowie i Turowie, gdzie do tej pory posadziliśmy łącznie ok. 47 milionów drzew.

W miejscu, w którym posadzono drzewka, Elektrownia Opole umieściła uliki trzcinowe z pszczołą samotnicą murarką rudą, dzięki czemu zwiększyła się ilość zapylaczy i wzbogaciła bioróżnorodność okolicznych lasów.

Tegoroczna akcja zorganizowana została we współpracy z Leśnictwem Walidrogi, które należy do opolskiego nadleśnictwa.

- Elektrownia Opole prowadzi wiele działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego, a tegoroczna akcja jest potwierdzeniem, że aktywnie dbamy o otaczającą nas przyrodę – podkreśla jej dyrektor Mirosław Pietrucha.

Program Lasy Pełne Energii, realizowany od 2000 roku. Jego celem jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych, odbudowa drzewostanu w polskich lasach, czynna ochrona przyrody oraz edukacja przyrodnicza i ekologiczna.

W ciągu 22 lat udział w nim wzięło blisko 25 tysięcy osób, które posadziły wspólnie ponad 600 tysięcy drzew (głównie sosen, świerków i dębów) w 35 lokalizacjach na terenie 14 województw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska