Akrobatki powietrzne z Opola wracają z Mistrzostw Polski z medalami. Nie uwierzycie, za co można było stracić punkty!

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Mistrzostwa Polski Pole Sport, Artistic i Aerial Hoop, certyfikowane przez federację IPSF, to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zawodów na świecie. Dla zawodniczek Ramady z Opola udział w nich zakończył się dużym sukcesem.
Mistrzostwa Polski Pole Sport, Artistic i Aerial Hoop, certyfikowane przez federację IPSF, to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zawodów na świecie. Dla zawodniczek Ramady z Opola udział w nich zakończył się dużym sukcesem. archiwum prywatne
Mistrzostwa Polski Pole Sport, Artistic i Aerial Hoop, certyfikowane przez federację IPSF, to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zawodów na świecie. Wzięło w nich udział 380 zawodników z całej Polski, ale to zawodniczki opolskiej Ramady zapracowały na medale.

- Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy, a ciężka praca nad techniką to zaledwie połowa sukcesu - mówi Anna Łotecka-Dabbachi, trenerka opolskiej Ramady, która w tych zawodach sama dwukrotnie stawała na podium. – Jurorzy byli bardzo surowi, więc najmniejszy błąd mógł zaważyć na rezultacie.

Przykładowo Julia Cebulla, która zdobyła rekordową punktację i wywalczyła drugie miejsce w kategorii Artistic Pole, nie uzyskała kwalifikacji do mistrzostw świata z powodu drobnej literówki w formularzu zgłoszeniowym.

- Kodeks punktów liczył aż 1,2 tys. stron, więc o błąd nie było trudno. W moim przypadku (chodzi o drugie miejsce, które Anna Łotecka-Dabbachi zdobyła w kat. Profesjonaliści Artistic Pole Master 40+) jurorzy odjęli 9 punktów za to, że ocenili iż na plecach miałam za dużo cielistej siatki. Kostium oczywiście był szyty ściśle według wytycznych, ale sędzia miała wątpliwości i to wystarczyło. Do 10 minut od werdyktu można złożył sprzeciw, ale jego rozpatrzenie kosztuje około 150 euro - mówi Anna Łotecka-Dabbachi.

W skład panelu sędziowskiego, podczas oceniania każdej konkurencji, wchodziło 8 sędziów z całego świata m.in. z Japonii, Korei czy Niemiec.

Na razie pewną kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbędą się pod koniec października w Szwajcarii, mają zdobywczynie złotych medali: Julia Dynak (w kat. Elite junior Aerial Hoop Sport, zawodniczka ustanowiła rekord świata jeśli chodzi o punktację na kole) oraz Anna Łotecka-Dabbachi (kat. Profesjonalosci Pole Sport masterki 40+).

W przypadku Anny Łoteckiej-Dabbachi (kat. Profesjonaliści Artistic Pole Master 40+) oraz Julii Cebulli (kat. Profesjonaliści junior Artistic Pole) nie ma jeszcze pewności, czy przepisy pozwolą im na start.

- To były bardzo stresujące i wymagające zawody, dlatego bardzo nas cieszą wysokie lokaty naszych zawodniczek – mówi trenerka. – Jurorzy oceniali technikę, która musiała być perfekcyjna, ale też chcieli zobaczyć coś niebanalnego, co wbije ich w fotel. Nam się to udało.

Zestawienie medalowe:

Złote medale

  • Anna Łotecka -Dabbachi kat.Profesjonalosci Pole Sport masterki 40+
  • Aniela Mrożek kat. Amatorki Novice Pole Sport
  • Julia Dynak kat. Elite junior Aerial Hoop Sport

Srebrne medale

  • Anna Łotecka -Dabbachi kat. Profesjonaliści Artistic Pole Master 40+
  • Julia Reis i Małgosia Mrożek kat. Amator Duety Novice Aerialhoop
  • Julia Cebulla kat. Profesjonaliści junior Artistic Pole
  • Weronika Czok Amator junior Artistic Aerial Hoop

Brązowy medal

  • Julia Dynak kat. Pole Sport Elite junior
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska