Akrobatyka. 15 medali Gwiazdy na koniec udanego sezonu

Redakcja
Archiwum klubowe
Reprezentanci Gwiazdy Dobrzeń Wielki świetnie zaprezentowali się w Łańcucie podczas zawodów „Młode Talenty” i Grand Prix Polski.

To były kończące sezon zawody w skokach na trampolinie, ścieżce i akrobatyce sportowej. Wystartowało ponad 600 zawodników z 46 klubów całej Polski oraz Ukrainy, a Gwiazdę reprezentowało 15 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

W turnieju „Młode Talenty” w kategorii młodzik chłopców zwyciężył Paweł Śniatała, a wśród dziewcząt do ścisłego finału awansowały wszystkie reprezentantki dobrzeńskiego klubu. Ostatecznie zajęły następujące lokaty: 5. Paulina Wójcik, 6. Zofia Wróbel, 7. Weronika Antoszczyk.

W kategorii junior młodszy w klasie III sportowej Opolanki obstawiły całe podium. Wygrała Nikola Sykulska, przed Hanną Lesik i Julią Siepetowską.
Zdominowały one także rywalizację w skokach synchronicznych. Zwyciężyła para: Sykul­ska – Lesik, a 2. miejsce zajęły Milena Piekorz z Siepetowską.
W rywalizacji juniorów młodszych w klasie II sportowej Kordian Krężelok był z kolei trzeci, podobnie jak w gronie juniorek Julia Wiśniewska.

W skokach na ścieżce akrobatycznej juniorów młodszych w klasie III sportowej zwyciężył Filip Szczepański, przed Jakubem Dedykiem. 11. był Antoni Mrozek, a 13. miejsce zajęła Zuzanna Szlezak.

W drugim dniu zawodów rozegrano Grand Prix Polski. Zawodniczki Gwiazdy poradziły sobie ze starszymi od siebie rywalkami i po pięknych skokach znów zajęły całe podium. Złoty medal wywalczyła Sie­petowska, srebrny Sy­kulska, a brązowy krążek - Wiśniewska. Wśród chłopców Krężelok był drugi.

Medalowy dorobek Gwiazdy uzupełniła Laura Piekorz, która w parze z Moniką Skorupą zajęły 3. miejsce w dwójkach żeńskich podczas memoriałowych zawodów im. Stanisława Gieronia w akrobatyce sportowej.