Akrobatyka. Duet Gwiazdy Dobrzeń Wielki błysnął w Portugalii

Redakcja
Srebrne dziewczyny z trenerami.
Srebrne dziewczyny z trenerami. Archiwum klubowe
Z bardzo dobrej strony wypadli reprezentanci Gwiazdy Dobrzeń Wielki na międzynarodowym turnieju w skokach na trampolinie „Cascais Beach Cup” w Lizbonie.

W zawodach wzięło udział 270 zawodników z 7 krajów (Portugalia, Anglia, Hiszpania, Egipt, Argentyna, Szkocja i Polska). "Biało-czerwone" barwy reprezentowało siedem zawodniczek GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki walczących w konkurencjach indywidualnych i synchronicznych skoków na trampolinie.

Miłą niespodziankę sprawiły Nikola Sykulska i Hanna Lesik, które w skokach synchronicznych w kategorii wiekowej 13-14 lat wywalczyły srebrny medal. Dziewczęta są aktualnymi mistrzyniami Polski w tej konkurencji.
Nasz drugi „synchron” w tej kategorii wiekowej: Weronika Lesik i Julia Wiśniewska uplasował się na 5. pozycji. Natomiast w kategorii 11-12 lat 6. miejsce zajęły Julia Siepetowska i Milena Piekorz.

W indywidualnych skokach na trampolinie w kategorii wiekowej 11-12 lat najbliżej podium była Hanna Lesik, która do finału weszła z drugim wynikiem. W finałowej serii też wykonała bardzo dobry układ, ale przegrała z Brytyjkami kończąc rywalizację na 4. pozycji. W finale indywidualnym znalazły się również Julia Siepetowska i Nikola Sykulska.

Skład ekipy polskiej dopełniła najmłodsza zawodniczka Gwiazdy Weronika Antoszczyk, która w indywidualnych skokach na trampolinie w kategorii wiekowej do lat 10 zajęła 13. lokatę. Wejście do finału przegrała o… 0,030 pkt.