Akrobatyka. Klub Gwiazda Dobrzeń Wielki zdobył 7 medali na mistrzostwach Polski juniorów młodszych

Grzegorz HaliczynZaktualizowano
Wiele medali ozdobiło szyje młodych sportowców z Dobrzenia Wielkiego.
Wiele medali ozdobiło szyje młodych sportowców z Dobrzenia Wielkiego. Materiały klubowe
W Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce. Nasze województwo godnie reprezentował klub Gwiazda Dobrzeń Wielki.

W mistrzostwach wzięło udział 390 zawodników, którzy reprezentowali 49 klubów z całej Polski. Województwo Opolskie reprezentowali zawodnicy klubu gimnastycznego GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki. Podopieczni trenerów Adama Antoszczyka, Wiktorii Weselak - Antoszczyk oraz Tomasza Balewicza zdobyli aż 7 medali.

2 złote medale zdobyły dwie drużyny w skokach na trampolinie, broniąc tym samym tytułu mistrza Polski po raz piąty.
Złota powędrowały m.in. do Mileny Piekorz, Hanny Lesik, Weroniki Antoszczyk oraz Pauliny Wójcik, które popisały się mistrzowskimi umiejętnościami w kategorii do lat 12. W kategorii 13-14 lat krążki tego samego koloru ozdobiły szyje Julii Siepetowskiej, Natalii Rakałowicz i Nikoli Sykulskiej.

Mistrzem Polski w skokach na ścieżce do lat 12 został Jakub Dedyk, a w kategorii do lat 14 wicemistrzostwo Polski zdobył Filip Szczepański.

W skokach synchronicznych na trampolinie zawodniczki Gwiazd po raz szósty z rzędu obroniły tytuł Mistrza Polski w kategorii do lat 12. Dokonały tego Milena Piekorz i Hanna Lesik. Brązowy medal w tej samej dyscyplinie zdobyły Weronika Antoszczyk i Paulina Wójcik. W kategorii do lat 14 brązowe medale powędrowały do Julii Siepetowskiej i Natalii Rakałowicz.

O krok od podium był Paweł Śniatała, który startował w skokach na ścieżce, gdzie zajął czwarte miejsce.

Również w punktacji klubowej Gwiazda Dobrzeń Wielki mogła pochwalić się niezłymi wynikami. W kategorii skoki na ścieżce zajęła drugie miejsce, a w skokach na trampolinie trzecie.