Akrobatyka. Kolejny worek medali dla młodych talentów z GOK Gwiazdy Dobrzeń Wielki

Zawodnicy GOK Gwiazdy na Pucharze Polski w Zielonej Górze.
Zawodnicy GOK Gwiazdy na Pucharze Polski w Zielonej Górze. materiały klubowe
Przedstawiciele GOK Gwiazdy Dobrzeń Wielki zdobyli siedem medali na drugim tegorocznym turnieju Pucharu Polski w skokach na trampolinie , skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie, rozgrywanym w Zielonej Górze.

Nie był to aż tak imponujący wynik jak podczas pierwszego, marcowego turnieju PP w Poznaniu (14 krążków), ale zawodnicy i zawodniczki klubu z Dobrzenia Wielkiego po raz kolejny zasłużyli na duże słowa uznania.

Czterokrotnie stanęli oni bowiem w Zielonej Górze na najwyższym stopniu podium.

Po raz kolejny w skokach na ścieżce nie miał sobie równych Filip Szczepański, występujący w kl. II sportowej (9-14 lat). Przypominamy, że ten zawodnik zapewnił już sobie wcześniej kwalifikację na mistrzostwa świata WAGC, które na początku grudnia odbędą się w stolicy Japonii - Tokio.

Obok niego, po złoty medal w skokach na trampolinie sięgnęła Weronika Lesik, rywalizująca już w kl. I sportowej (15-18 lat).

Pozostałe dwa złota dobrzenianie zdobyli w podwójnej mini trampolinie, w kl. III sportowej (8-12 lat). Wśród chłopców zwyciężył Piotr Śniatała, a wśród dziewczyn triumfowała Zofia Wróbel.

Ta druga nie była jednak w swojej konkurencji jedyną przedstawicielką Gwiazdy na podium. Obok niej, na 3. miejscu, stanęła Weronika Antoszczyk, która jako jedyna spośród naszego klubu zawiesiła na swojej szyi dwa krążki. Drugi z brązowych medali zdobyła bowiem w skokach na trampolinie.

Skład medalistów uzupełnił Dominik Weber, trzeci w skokach na ścieżce (kl. III sportowa).

Ponadto Gwiazdę reprezentowali jeszcze: Kordian Krężelok, Milena Piekorz, Nikola Sykulska, Paulina Wójcik, Helena Wróbel, Zuzanna Bogucka i Paweł Śniatała.

Przypominamy też, że cały czas trwa rekrutacja do klasy sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kup o profilu akrobatyka sportowa (specjalność: skoki na trampolinie i ścieżce).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani