Akrobatyka. Medale Pucharu Polski dla reprezentantek LUKS Gwiazdy Dobrzeń Wielki

Weronika Antoszczyk (druga z prawej) nie tylko zdobyła złoty medal w Pucharze Polski, ale i awans na mistrzostwa świata juniorów. materiały klubowe
Trzy zawodniczki Gwiazdy Dobrzeń Wielki stanęły na podium podczas Pucharu Polski juniorów młodszych w skokach na trampolinie, organizowanego w Jaworze.

Aż dwie z nich sięgnęły po najcenniejszy medal, ze złotego kruszcu. W klasie III sportowej (11-12 lat) takim osiągnięciem mogła się pochwalić Weronika Antoszczyk, a w klasie II sportowej (13-14 lat) Paulina Wójcik.

W tej pierwszej kategorii brązowy krążek wywalczyła ponadto Helena Wróbel. Wszystkie wymienione medalistki zapewniły sobie zarazem kwalifikację do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Jeżeli natomiast chodzi o Weronikę Antoszczyk, to dodatkowo uzyskała ona minimum wynikowe na mistrzostwa świata juniorów, które zostaną rozegrane w dniach 25-28 listopada w stolicy Azerbejdżanu - Baku.

- Szansę pojechania na tą imprezę ma jeszcze kilku innych naszych zawodników - powiedział Adam Antoszczyk, trener Gwiazdy. - Przed nami jeszcze starty między innymi w mistrzostwach Polski seniorów, mistrzostwach Polski juniorów młodszych w ramach OOM czy na zawodach Gym Fest w portugalskiej Coimbrze. Liczymy, że podczas nich ktoś jeszcze wywalczy sobie prawo do udziału w juniorskim światowym czempionacie.