Akrobatyka. Puchar Polski dla duetu Gwiazdy

Klubowe
Marek Waindok (z lewej) i Aron Pałka w dwóch pierwszych układach wypracowali sobie bardzo dużą przewagę. Klubowe
Marek Waindok i Aron Pałka najlepsi w skokach synchronicznych.

Blisko 200 zawodniczek i zawodników z 30 klubów walczyło w Katowicach o Puchar Polski w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Trampolinie. Do rywalizacji przystąpiła 2-osobowa reprezentacja Gwiazdy Dobrzeń Wielki.

Sam udział w finałowej rozgrywce był sukcesem, bowiem w poszczególnych konkurencjach startowali najlepsi zawodnicy z uznany polskich ośrodków. W tym gronie bardzo dobrze spisał się duet Gwiazdy: Marek Waindok i Aron Pałka.

Obaj startowali w kategorii juniorów w klasie II. W rywalizacji indywidualnej dotarli do ścisłego finału, ale na podium jeszcze nie wskoczyli. Bardzo bliski tego był Pałka, który za swoje układy zgromadził w sumie 126,250 pkt i uplasował się na 4. miejscu.

Ósmą lokatę zajął Waindok z łączną sumą 120,770 pkt. Zwyciężył Łukasz Popławski z UKSAs Zielona Góra z dorobkiem 131,215 pkt.

Zawodnicy Gwiazdy świetnie spisali się w skokach synchronicznych, odnosząc bardzo pewne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Po pierwszym układzie obowiązkowym uzyskali bardzo wysoka notę za synchronność dostając 9,5 pkt na 10 i uplasowali się na 1. miejscu.

Do drugiego układu startowali więc z pozycji liderów, znów wykonali piękne skoki i utrzymali 1. miejsce. Do finału przystąpili z wysoką przewagą ponad 6 pkt nad drugą ekipą. W finałowym występie skoczyli swój najtrudniejszy układ, nie dając szans rywalom na odrobienie strat.

To dobry prognostyk przed czekającymi ich międzynarodowymi zawodami. Na początku października (3-7) nasza para będzie startować o Puchar Grecji w Salonikach.