Akrobatyka. Świetny start Macieja Płonki

Klubowe
Maciej Płonka z trenerem
Maciej Płonka z trenerem Klubowe
Maciej Płonka z Opola zdobył medal na Grand Prix Polski w akrobatyce sportowej i skokach na trampolinie.

W Łańcucie odbyły się ogólnopolskie zawody Grand Prix Polski w akrobatyce sportowej i skokach na trampolinie. W rywalizacji wzięło udział aż 257 zawodników z 29 klubów całej Polski.

Opolszczyznę bardzo dobrze reprezentowali zawodnicy klubu GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki w konkurencji skoków na trampolinie.

Najlepiej spisał się Maciej Płonka, który znakomicie podsumował cały sezon startowy, zajmując po raz kolejny medalową pozycję na zawodach ogólnopolskich. Tym razem wywalczył brąz.

- Trzecie miejsce Maćka w indywidualnych skokach na trampolinie w tak prestiżowych zawodach daje bardzo dobrą prognozę na przyszły sezon, który rozpocznie się Pucharem Świata Age Group w Holandii - informuje Adam Antoszczyk, trener Gwiazdy.

Dobry start odnotował Marek Waindok, zajmując w finale 7. lokatę. W skokach synchronicznych Płonka i Waindok zajęli 6. miejsce.