Ala Czyżowicz z Namysłowa zdobyła puchar

Alicja Czyżowicz i trener Marcin Marcinkiewicz na podium zawodów.
Alicja Czyżowicz i trener Marcin Marcinkiewicz na podium zawodów. Klubowe
W Siedlcach odbył się Puchar Polski kadetek do lat 17 oraz Mistrzostwa Polski juniorek do lat 20 w zapasach w stylu wolny.

W zawodach uczestniczyło blisko 220 zawodniczek z 50 klubów z całej Polski. Orzeł Namysłów podczas tych zawodów reprezentowały dwie zawodniczki. W grupie kadetek złoty medal w kategorii wagowej do 52 kg zdobyła Alicja Czyżowicz. Wygrała ona wszystkie swoje walki przed czasem i pokazała że jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką tej kategorii w kraju.

Nasza zawodniczka na początek turnieju pokonała Patrycję Kubacką (KS Łódź), a następnie Patrycję Grzesiuk (Olimpijczyk Chełm). W półfinale wygrała z kolei z Aleksandrą Łysomirską (Gryf Chełm) i wreszcie w walce o złoto okazała się bezsprzecznie lepsza od Pauliny Martyki (Junior Dzierżoniów).

Sukces ten i wcześniejszy złoty medal na turnieju w Austrii bardzo przybliża naszą zapaśniczkę do startów w Mistrzostwach Europy i Świata 2015 roku.

Z powodu urazu kostki w imprezie w grupie kadetek nie wystartowała zdecydowana faworytka kategorii 65 kg - mistrzyni Europy i Polski z ubiegłego roku Ewelina Ciunek.

Druga namysłowianka, która startowała - Aleksandra Ciunek rywalizowała w MP i zajęła 7 miejsce w wadze 59 kg. Mimo krótkiego stażu treningowego nasza zawodniczka powoli zaczyna nawiązywać walkę z najlepszymi w kraju, a jeszcze przez dwa lata będzie juniorką.