Alan Lalak tuż za podium, ale walka trwa

Klubowe
Na Torze "Poznań" z udziałem opolan odbyły się kartingowe Mistrzostwa Polski Młodzików - 1 i 2 Runda Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

W zawodach brali udział zawodnicy w wieku 8-13 lat, a w pierwszym dniu rywalizacji w kategorii Easykart 60 wystartowali młodzi kierowcy opolskiego Hawi Racing Team - Alan Lalak Filip Pawłowski. Na początek odbył się trening, w którym Lalak miał piąty czas, ale tylko o setne części sekundy gorszy od triumfatora.

Już w pierwszym wyścigu przyjechał na metę tylko za Filipem Zagórskim (Automobilklub Wielkopolski), a w drugim był trzeci. Wygrał go ponownie Zagórski przed swoim kolegą klubowym Jerzym Glacem. Natomiast Pawłowski przyjeżdżał jako 11. i 8. Ostatecznie po podsumowaniu punktów z dwóch przejazdów Lalak zajął 3. miejsce, a Pawłowski został sklasyfikowany na 9. pozycji.
W drugim dniu rywalizacji mistrzowskiej znakomitą jazdę zaprezentowała Olivia Protasiewicz (Wallrav Racing Club), która wygrała dwa wyścigi, pokonując zawodników miejscowego Automobilklubu Wielkopolskiego. Tym razem Lalak kończył swoje wyścigi na miejscach 5. i 4., a Pawłowski był odpowiednio 9. i 8. W drugiej rundzie WSDiM Alan zajął tym samym 4. miejsce, a Filip - 9. Zwyciężyła Protasiewicz przed Zagórskim i Glacem.

Po dwóch dniach zmagań i czterech przejazdach liderem cyklu jest Zagórski (131 punktów) przed Protasiewiczem (108 pkt) i Glacem (95 pkt). Lalak zajął miejsce tuż za podium, czyli czwarte i ma na koncie 89 punktów, natomiast Pawłowski został sklasyfikowany na 9. pozycji (48 pkt).