Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Kolejni artyści odsłonili swoje gwiazdy. Tłumy opolan na uroczystości

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu pojawiły się dwie kolejne gwiazdy- Zenona Laskowika i Agnieszki Osieckiej. Tę drugą odsłoniła jej córka Agata Passent i wnuk Antoni.
W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu pojawiły się dwie kolejne gwiazdy- Zenona Laskowika i Agnieszki Osieckiej. Tę drugą odsłoniła jej córka Agata Passent i wnuk Antoni. Sławomir Draguła
Na Rynku w Opolu odsłonięto w niedzielę kolejne dwie gwiazdy. Do Alei Gwiazd Polskiej Piosenki dołączyli Agnieszka Osiecka i Zenon Laskowik. Kolejną miał odsłonić Jacek Fedorowicz, ale ze względu na stan zdrowia, legendarny prowadzący pierwszych opolskich festiwali uhonorowany zostanie w innym terminie.

Tłumy Opolan zgromadziły się w niedzielę (21 maja) na Rynku w Opolu, by zobaczyć uroczystość odsłonięcia kolejnych gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

Jako pierwszy na czerwonym dywanie pojawił się Zenon Laskowik z legendarnego kabaretu Tey, z którym występował na deskach opolskiego amfiteatru.

W 1980 roku na opolskim festiwalu Tey wystąpił ze spektaklem pt. "Z tyłu sklepu", który stał się symbolem kabaretu oraz opolskich kabaretonów.

- Jestem bardzo wzruszony - mówił Zenon Laskowik tuż po odsłonięciu swojej gwiazdy. - Opole zawsze wspominam wspaniale. Występy na festiwalach, dla wspaniałej publiczności, z którą mieliśmy wspaniały kontakt i interakcję, na zawsze zostaną w mojej pamięci.

Kolejna gwiazda poświęcona została Agnieszce Osieckiej. Autorka tekstów ponad dwóch tysięcy piosenek śpiewanych na opolskich festiwalach, pisarka i dziennikarka zmarła w 1997 roku. Gwiazdę odsłoniła jej córka Agata Passent oraz wnuk Antoni.

- Jesteśmy z Antonim bardzo wzruszeni i dziękujemy, że możemy być w stolicy, oczywiście stolicy polskiej piosenki - mówiła Agata Passent. - Niezależnie od tego, że odsłaniamy tę gwiazdę, to gwiazda mojej mamy nadal mocno świeci i lśni światłem odbitym od państwa pamięci. Mama pisała z myślą o Opolu i specjalnie dla Opola, w czasach kiedy festiwal jeszcze miał taką opiniotwórczą i twórczą rolę, do której mam nadzieję powróci.

Kolejną gwiazdę miał odsłonić Jacek Fedorowicz, ale ze względu na stan zdrowia, legendarny prowadzący pierwszych opolskich festiwali uhonorowany zostanie w innym terminie.

Oprawę muzyczną niedzielnej uroczystości przygotował Akademicki Chór Politechniki Opolskiej pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska