Aleksandra Bukowa i Konrad Kozubowski z tytułami mistrzów Europy

Aleksandra Bukowa i Konrad Kozubowski spisali się w Tbilisi znakomicie i mieli powody do olbrzymiej radości. archiwum klubowe
Reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokushin na mistrzostwach Europy w stolicy Gruzji - Tbilisi stanęli na najwyższym stopniu podium.

Ta dwójka jest już bardzo utytułowana. Ma na koncie wiele medali z najpoważniejszych imprez międzynarodowych. Zdobywała już wcześniej złote medale na mistrzostwach Europy, a w Tbilisi powiększyła swoją kolekcję.

Oboje startowali w konkurencji kata (pokazy) i okazali się bezkonkurencyjni. Bukowa była najlepsza z grona 22 startujących zawodniczek, a wśród mężczyzn również było ponad 20 uczestników.

- Miejsce na podium dla tej dwójki to był plan minimum - mówi brat Bukowej, były świetny zawodnik, a obecnie trener Wojciech Radziewicz. - Wiadomo jednak, że moja siostra jak i Konrad to jednak na tyle utytułowani i doświadczeni zawodnicy, że celem był złoty medal. Udało się je wywalczyć. Oboje zaprezentowali się znakomicie i potwierdzili przynależność do ścisłej europejskiej czołówki.

W Tbilisi startowali też dwaj inni reprezentanci klubu z Opola: Mateusz Golomb i Marcel Niemczyk. Obaj wystąpi w konkurencji kumite (walki). W gronie seniorów Golomb rywalizował w wadze do 75 kg i nie udało mu się zakwalifikować do strefy medalowej. W pierwszej rundzie miał wolny los, ale w drugiej przegrał i został sklasyfikowany na miejscach 9-16. Niemczyk natomiast rywalizował wśród juniorów w wadze +85 kg. W ćwierćfinale uległ Michajło Bondarence z Ukrainy i został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

Polskę w Tbilisi reprezentowało 41 osób. Udało się zdobyć 12 medali. Złote były tylko dwa i oba przypadły reprezentantom klubu z Opola.