Aleksandrówka do likwidacji. Protest załogi nie pomógł

  Aleksandrówka do likwidacji. Protest załogi nie pomógł

  Krzysztof Świderski

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Radni województwa opolskiego podjęli we wtorek uchwałę zezwalającą na połącznie spółek Zespół Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej z siedzibą w Suchym Borze oraz Stobrawskiego Centrum Medycznego.

  Decyzja ta przypieczętowuje praktycznie likwidację Ośrodka Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Dróg Oddechowych dla dzieci "Aleksandrówka" w Jarnołtówku, prowadzonego przez spółkę z Suchego Boru. Placówka zostanie zamknięta 31 sierpnia. Pracę straci 35 osób - personel medyczny i nauczyciele działającej przy ośrodku szkoły. Część pracowników otrzymała już miesięczne wypowiedzenia.

  Załoga "Aleksandrówki", która pikietowała od rana prze wejściem do Urzędu Marszałkowskiego, w milczeniu obserwowała w Sali Orła Białego dyskusję przed głosowaniem. Dyrektor sanatorium Jacek Górski bezskutecznie apelował do zarządu województwa i radnych o wstrzymanie likwidacji i wyjaśnienie przyczyn, dla których jedyna w województwie placówka dla dzieci z problemami oddechowymi znalazła się w beznadziejnej sytuacji finansowej.

  - Niestety, nie mamy innego wyjścia - przekonywał wicemarszałek Roman Kolek odpowiedzialny za sprawy zdrowia w województwie. - Likwidacja działalności w "Aleksandrówce" pozwoli na ograniczenie wydatków należącej do województwa spółki, która prowadzi obecnie dwa ośrodki dziecięce w Jarnołtówku i Suchym Borze. Co miesiąc spółka ma 150 tys. strat. Kontrakt z NFZ na dziecięcą rehabilitację jest niewystarczający, a w czerwcu skończą się pieniądze z poprzednich lat.

  Gdy ogłoszono wyniki głosowania, protestujący wyszli z sali gwiżdżąc i krzycząc: "wstyd", "hańba", "jeszcze was rozliczymy, złodzieje!"

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Bajkowe widowisko baletowe

  Bajkowe widowisko baletowe "Dziadek do orzechów " w Opolu. ZOBACZ więcej!

  Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

  Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

  Wideo