Alicja Czyzowicz i Ewelina Ciunek z olimpijską nominacją

Alicja Czyżowicz na najwyższym podium.
Alicja Czyżowicz na najwyższym podium. Klubowe
W Chęcinach rozegrany został Puchar Polski kadetek do lat 17 w zapasach kobiet. Zawody te, zgodnie z Regulaminem Imprez PZZ, stanowiły pierwszy etap eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Dolnośląskie 2014.

Pierwsza ósemka zawodniczek w każdej kategorii wagowej uzyskiwała awans na finały OOM, a w zawodach wystartowały zawodniczki z 37 klubów. Do Chęcin pojechała składająca się z trzech zawodniczek ekipa Orła Namysłów. Nasze zapaśniczki spisały się bardzo dobrze i dwie z nich wróciły z medalami i kwalifikacjami.

Najlepiej spisała się Alicja Czyżowicz (16 lat), który zdobyła w kategorii wagowej 52 kg złoty medal, wygrywając w finale z zawodniczką Suplesa Kraśnik Natalią Szumną na punkty 3-0. Dla Ali był to pierwszy start w nowej kategorii wagowej, którą ostatnio zmieniła i wypadł obiecująco.

Drugi medal, tym razem srebrny zdobyła najmłodsza w naszej ekipie Ewelina Ciunek (15 lat) w kategorii wagowej 49 kg. W finale po kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich przegrała z zawodniczką gospodarzy, a trenującą w SMS w Chełmie Anną Król.

- W przypadku Eweliny możemy mówić o wypadku przy pracy, gdyż we wcześniejszych zawodach wyraźnie wygrywała z tą zawodniczką - mówi trener Krzysztof Pawlak. - Podczas tych zawodów nie była jednak sobą z różnych przyczyn i popełniła kilka błędów przy wysokim prowadzeniu. Poza tym wyraźnie faworyzowana przez sędziów była rywalka. To wszystko na pewno zmobilizuje Ewelinę do jeszcze cięższej pracy i na następnych zawodach będzie lepiej.
Trzecia z naszych zawodniczek debiutująca w zawodach Aleksandra Ciunek (17 lat) zajęła dalsze miejsce w kategorii wagowej 60 kg. Dla niej był to jednak pierwszy start po krótkim okresie treningów treningowym i jeszcze nie jest przygotowana do rywalizacji z czołówką krajową.

Drużynowo Orzeł zajął wysokie 5. miejsce, a trenerami zawodniczek są Marcin Marcinkiewicz oraz Krzysztof Pawlak.