Alicja Czyżowicz wystąpiła na mistrzostwach świata do lat 23

Alicja Czyżowicz nie odniosła spektakularnego sukcesu, ale zebrała cenne doświadczenie. materiały klubowe
Reprezentantka Orła Namysłów zakończyła swój udział w turnieju na jednej walce.

19-letnia Czyżowicz, walcząca w kategorii do 55 kilogramów, została powołana do kadry Polski na turniej rozgrywany w Bydgoszczy, ponieważ w poprzednich miesiącach pokazywała swój potencjał na innych zawodach rangi międzynarodowej. W lipcu zajęła bowiem 5. miejsce na mistrzostwach Europy do lat 20 w niemieckim Dortmundzie, a w 2016 roku mogła się pochwalić tytułem wicemistrzyni Europy do lat 17.

Podczas mistrzostw świata do lat 23 była najmłodszą reprezentantką Polski i jedną z najmłodszych zawodniczek w całej stawce. Już w pierwszej walce trafiła na bardzo trudną rywalkę - Węgierkę Ramonę Galambos. Dość wspomnieć, że w 2016 roku wywalczyła ona brązowy medal mistrzostw Europy, jak również stanęła na najniższym stopniu podium podczas akademickich mistrzostw świata.

Nasza zawodniczka okazała się wyraźnie słabsza, przegrywając na punkty 0-3 (0-8). Jej przegrana sprawiła, że ostatecznie została sklasyfikowana na 11. miejscu. Podczas zmagań w Bydgoszczy brali udział zawodnicy z blisko 60 różnych krajów.