Piotr Rutkowski
Lukas Braathen został pierwszym liderem klasyfikacji slalomu alpejskiego Pucharu Świata Guillaume Horcajuelo/PAP/EPA
Norweg Lukas Braathen wygrał w Val d'Isere pierwszy w tym sezonie slalom alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Austriak Manuel Feller, a trzeci był Szwajcar Loic Meillard. Piotr Habdas zajął 50. miejsce w pierwszym przejeździe i nie awansował do drugiego.

22-letni Braathen wygrał trzecie pucharowe zawody w karierze. Na półmetku zajmował drugie miejsce, ze stratą 0,07 do utytułowanego rodaka Henrika Kristoffersena. W drugim przejeździe Braathen był najszybszy, a Kristoffersen popełnił kilka błędów w górnej części trasy i spadł na szóste miejsce.

Habdas stracił 5,06 do lidera i został sklasyfikowany na 50. pozycji, ostatniej wśród zawodników, którzy ukończyli pierwszy przejazd.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Szwajcar Mario Odermatt, a Braathen awansował na trzecie miejsce.

Wyniki slalomu w Val d'Isere:

1. Lucas Braathen (Norwegia) 1.38,14 (50,15/47,99)
2. Manuel Feller (Austria) strata 0,84 (50,64/48,34)
3. Loic Meillard (Szwajcaria) 0,98 (50,73/48,39)
4. Kristoffer Jakobsen (Szwecja) 1,06 (50,67/48,53)
5. Alexis Pinturault (Francja) 1,33 (50,75/48,72)
6. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 1,35 (50,08/49,41)