Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Paweł Sładek
Do takiego stylu przyzwyczaiła nas ekipa z Kędzierzyna-Koźla.
Do takiego stylu przyzwyczaiła nas ekipa z Kędzierzyna-Koźla. Wiktor Gumiński
Rywalizacja o finał play-offów przedłużyła się. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bardzo pewnie pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Ostateczne starcie odbędzie się 30 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu.

Kędzierzynianie doskonale zadawali sobie sprawę z tego, że powtórzenie dyspozycji z poprzedniego spotkania wyeliminuje ich z walki o mistrzostwo PlusLigi. Musieli więc, względem poprzedniego spotkania, zagrać z mniejszą liczbą błędów własnych i większym polotem.

Pierwszy set rzeczywiście upłynął pod kątem przewagi gości. ZAKSA toczyła wyrównany bój na początku spotkania, ale od rezultatu 7:7 uciekła Warcie na sześć punktów. W ekipie miejscowych zupełnie niewidoczny był Facundo Conte. Z biegiem czasu miejscowi zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (18:20), ale po ataku Łukasza Kaczmarka i bloku Kamila Semeniuka goście odbudowali przewagę, której już nie oddali.

Drugi set był kontynuacją dobrej gry wicemistrza Polski. ZAKSA prowadziła grę niemalże od początku starcia. Gospodarze wprawdzie starali się dogonić swojego rywala, ale nic z tego nie wynikało. W środkowej fazie seta Marcin Janusz postawił na grę środkiem, której przeciwnicy nie potrafili powstrzymać. Drugi set zakończył Kamil Semeniuk, skutecznie obijając blok.

Po pierwszych akcjach trzeciej odsłony wydawało się, że zawiercianie zapomnieli o słabszej dyspozycji w poprzedniej odsłonie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w ich grze. Był to jednak etap przejściowy, bo przyjezdni, podobnie jak w partii otwarcia, rozpoczęli budowanie swojej przewagi od stanu 7:7. Dalsza rywalizacja przebiegała pod dyktando faworyta z Opolszczyzny. Goście niemalże robili co chcieli na boisku, grali z dużym spokojem i – co istotne – nie popełniali błędów własnych. MVP został Marcin Janusz.

Zwycięstwo ZAKSY oznacza, że obie ekipy spotkają się raz jeszcze w Kędzierzynie-Koźlu. Starcie zaplanowane na 30 kwietnia (godz. 14.45) wyłoni finalistę rozgrywek. Drugim z nich będzie Jastrzębski Węgiel, który w półfinale dwukrotnie pokonał 3:0 PGE Skrę Bełchatów.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

Warta: Zniszczoł, Conte, Tavares Rodrigues, Kovacevic, Niemiec, Konarski, Żurek (libero) oraz Malinowski, Orczyk, Cavanna.
ZAKSA: Kaczmarek, Śliwka, Semeniuk, Smith, Huber, Janusz, Shoji (libero) oraz Kluth.