Nasza Loteria

Ambulatorium powstaje w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie czynne siedem dni w tygodniu

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Ambulatorium będzie się mieściło w bezpośrednim sąsiedztwie kozielskiego szpitala - na ulicy 24 Kwietnia 7. Placówka będzie otwarta od 7.00 do 23.00. Zarówno w dni powszednie jak i w dni wolne od pracy.
Ambulatorium będzie się mieściło w bezpośrednim sąsiedztwie kozielskiego szpitala - na ulicy 24 Kwietnia 7. Placówka będzie otwarta od 7.00 do 23.00. Zarówno w dni powszednie jak i w dni wolne od pracy. Karolina Misztal
Gabinety zabiegowo-diagnostyczne otwarte zostaną przy ulicy 24 Kwietnia 7. Upominali się o to mieszkańcy.

Od dwóch miesięcy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nie mają dostępu do wielooddziałowego szpitala powiatowego, który został przekształcony w zakaźny. To oznacza również problemy z dotarciem do lekarzy i poradni specjalistycznych. Dlatego SP ZOZ zdecydował się na otwarcie ambulatorium.

Będzie się mieściło w bezpośrednim sąsiedztwie kozielskiego szpitala - na ulicy 24 Kwietnia 7. Placówka będzie otwarta od 7.00 do 23.00. Zarówno w dni powszednie jak i w dni wolne od pracy.

Znajdą się tam gabinety urazowe, chirurgiczne, diagnostyczne i zabiegowe.

Jest już zgoda NFZ na taką działalność. Osoba, która na przykład mocno się skaleczy i rana będzie wymagała zszycia, uzyska pomoc u nas, bez konieczności wyjeżdżania do innych miast. Dotyczyć to będzie również osób, które na przykład doznają urazu nogi. Wtedy również u nas otrzymają pomoc – mówi dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

W ambulatorium będą dyżurowali specjaliści, którzy nie pracują w szpitalu zakaźnym.

To właśnie zakaz pracy w dwóch miejscach dla medyków dyżurujących w szpitalach zakaźnych jest jednym z powodów dużego ograniczenia do opieki zdrowotnej na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Caritas Archidiecezji Warmińskiej wspiera zimą bezdomnych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska