Ameryka Express 2 finał. Kto wygrał program? Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska wygrały. Pokonały braci Collins

nat
Finał programu "Ameryka Express" 27 maja o godz. 21.30
Finał programu "Ameryka Express" 27 maja o godz. 21.30 TVN/Piotr Filutowski
Ameryka Express 2 w TVN. O wygraną walczyły 3 pary: Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska, Paweł Deląg i Dariusz Lipka. W ostatnim wyścigu Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska pokonały braci Collins i to one wygrały 2. edycję programu.

Ameryka Express 2 - finał

O wygraną w programie "Ameryka Express 2" walczyły 3 pary:

 • Grzegorz Collins i Rafał Collins,
 • Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska,
 • Paweł Deląg i Dariusz Lipka.

W trzynastym odcinku wzięły trzy najszybsze i najsprytniejsze pary. Pod koniec pierwszego dnia, do finałowego wyścigu zakwalifikowały się tylko dwie drużyny.

Najlepiej za zadaniami poradzili sobie Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Grzegorz Collins i Rafał Collins.

Pierwsze na metę dotarły Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska i to one wygrały 2. edycję programu Ameryka Express.

Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska wygrały program Ameryka Express 2

O wygraną w programie "Ameryka Express 2" powalczą 3 pary.
O wygraną w programie "Ameryka Express 2" powalczą 3 pary. TVN/Piotr Filutowski

Ameryka Express 2 - półfinał

Walka o wejście do półfinału "Ameryka Express 2" była emocjonująca. Jako ostatnie na mecie pojawiły się Patrycja Markowska i Żaneta Lubera i to one odpadły z programu.

W półfinale zobaczyliśmy cztery pary:

 • Paweł Deląg i Dariusz Lipka,
 • Małgosia Heretyk i Ernest Musiał,
 • Grzegorz Collins i Rafał Collins,
 • Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska.

Na mecie 12. odcinka "Ameryka Express" jako pierwsi zameldowali się bracia Collins. Zaraz po nich pojawiły się modelki. Małgosia i Ernest byli trzeci. Paweł i Darek przybyli na końcu, ale ich koszyki z solą ważyły więcej.

Tuż przed finałem z programem musieli pożegnać się Małgosia Heretyk i Ernest Musiał.

Nowa edycja reality-show „Ameryka Express” na antenie telewizji TVN. Już po raz czwarty możemy oglądać rywalizację par złożonych z gwiazd, które będą musiały pokonać wyznaczoną trasę, a na przeżycie będą miały 1 dolara na dzień.

Program "Ameryka Express" oparty jest na niderlandzko-belgijskim formacie Peking Express.

Jak w poprzednich edycjach, program będzie miał 13 odcinków, a o wygraną powalczy 8 par. Tym uczestnicy będą ścigać się w Gwatemali i Kolumbii i zmierzą się z wyzwaniami, zadaniami, a także z własnymi słabościami.

W każdym z państw będą musieli przebyć wyznaczoną trasę, dysponując budżetem w kwocie jednego dolara na dzień na osobę.
Tradycyjnie będą walczyć też o immunitet, który chroni przed eliminacjami. W co drugim odcinku drużyna, która dotarła jako ostatnia do wyznaczonego celu, będzie eliminowana z dalszej rywalizacji.

Ameryka Express 2 - odcinki

Pierwszy odcinek

Pary zaczną swoją niezwykłą przygodę sesją zdjęciową w malowniczym miasteczku Antigua, pierwszej stolicy Gwatemali. Zabawa dość szybko przerodziła się w wyzwanie, gdyż uczestnicy zostaną „zaaresztowani”.

Po raz pierwszy w historii programu na start nie dotarli wszyscy uczestnicy wyścigu. Dwie pary nie były w komplecie, ich partnerzy zagubili się gdzieś w podróży. Zamiast do Gwatemali dotarli na Kostarykę...

Pierwsze trudności spotkały uczestników podczas poszukiwania noclegu.

W pierwszym odcinku programu będą także musieli wykonać misję związaną z rękodziełem i strojami ludowymi rdzennych mieszkańców tej ziemi, czyli Majów.

Ameryka Express 2 w TVN
Ameryka Express 2 w TVN TVN/Piotr Filutowski

Chichicastenango zaskoczyło wszystkich targiem, tłumem ludzi ubranych we wszystkie kolory tęczy.

Drugi odcinek

Przed startem wyścigu prowadząca zaprezentowała Czarną Kopertę, której zawartość może uratować ostatnią parę na mecie.

Pierwsza misja polegała na odtworzeniu tradycyjnego tańca Majów. Uczestnicy musieli zaprosić do tańca odpowiednią ilość miejscowych ludzi, co okazało się najtrudniejszym elementem całego układu.

Druga misja polegała na zrobieniu u kiełbasy o długości półtora metra. Jedyny problem polegał na tym, że osoba wykonująca zadanie miała zasłonięte oczy, co sprowokowało kilka całkiem pikantnych skojarzeń.

Następnego dnia, dwie pary, które jako pierwsze zameldowały się w punkcie kontrolnym gry, zagrały w Pok-a-tok, rytualną grę w piłkę ery prekolumbijskiej. O amulet walczyli bracia Collins oraz Karolina i Marta. Na boisku otoczonym majestatycznymi ruinami Iximche nie zabrakło sportowych emocji ani fauli, a o wyniku gry zadecydowały rzuty karne. Konkurencję wygrała drużyna panów w trakcie rzutów karnych.

Kolejna misja całkowicie zmieniła kolejność na mecie miała związek z corocznym festiwalem olbrzymich latawców w mieście Sumpango.

Pary konkurowały między sobą, a kto pierwszy wzniósł fruwającą zabawkę na wysokość kilkudziesięciu metrów, mógł ruszać dalej. Przegrani musieli czekać na kolejnych rywali.

Najszybciej z zadaniem poraziła sobie Patrycja Markowska z Żanetą Luberą.

Po wykonaniu zadania wszyscy ruszyli do mety odcinka w Central Parku w San Pedro. Jako ostatni na miejsce dotarli Reggie i Iwona Kiedy w końcu wszyscy dotarli na metę, Daria Ładocha otworzyła pierwszą Czarną Kopertę. Niestety, jej zawartość przekreśliła szanse ostatniej pary na dalszy udział w programie.

Nowy sezon Ameryka Express od 4 marca w TVN

Trzeci odcinek

W tym odcinku 7 par walczyło o immunitet. Pierwsza misja odbyła się w najbardziej spektakularnym miejscu, jakie można sobie wyobrazić.

Tym razem trafili na czynny wulkan Pacaya wznoszący się powyżej 2500 metrów nad poziomem morza. Pary musiały ugotować jajka na twardo bezpośrednio na skałach wulkanicznych, pod którymi buzuje lawa.

Uczestnicy poradzili sobie z tym wyzwaniem korzystając z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie oraz rozmaitych przyrządów, które wyciągali ze swoich plecaków. Z jajami ugotowanymi prawdopodobnie na twardo, pary ruszyły w dalszą drogę do stolicy Gwatemali – Gwatemala City.

Kolejna gra o Amulet składała się z kilku etapów, a tematem przewodnim były buty. Końskie i ludzkie.
Z zadaniem najlepiej poradziła sobie para Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał.

Po grze wszyscy ruszyli w kierunku mety. Tak okazało się, że immunitet zdobędzie para, która ugotowała najwięcej jaj!
Najlepsi okazali się Małgorzata i Ernest - ugotowali aż 14 jaj i to zapewniło im immunitet.

Ameryka Express 2 w TVN
Ameryka Express 2 w TVN TVN/Piotr Filutowski

W trzecim odcinku Immunitet zdobędzie para, która przyniosła ze sobą najwięcej ugotowanych na twardo jajek.

Czwarty odcinek

Tym razem uczestnicy ścigali się w nowych parach, przy czym w interesie jednej osoby z pary jest być jak najszybszym a w interesie drugiej jak najwolniejszym.

Trasa przebiegała ze stolicy Gwatemali do Coban.

Pierwsze zadanie polegało na zjedzeniu "miejscowych przysmaków": jądra, surowy móżdżek cielęcy i smażona skóra to dla niektórych będzie prawdziwy koszmar.

W tym odcinku gra o amulet wart 10 000 złotych odbyła się na malowniczej plantacji aloesu, a po walce o amulet w grze pojawiła czerwona flaga.

Ostatnia misja w odcinku odbyła się na plantacji kawy, a na ostatniej prostej uczestnicy przekonali się jak trudno biec z zapaloną świecą.

Tym razem odpadła para, której kapitan przybył ostatni.

Na mecie jako ostatni z kapitanów znalazł się Marcin „Różal” Różalski i to on z Bartoszem Fabińskim odpadli z programu. Ale czy na pewno?

Piąty odcinek

W tym odcinku, niektóre gwiazdy musiały się zmierzyć z ulewnym deszczem oraz znalezieniem noclegu.

Piąty odcinek Ameryka Express przebiegł pod hasłem Święta Niepodległości, które w Gwatemali obchodzi się wyjątkowo hucznie. Uczestnicy musieli nauczyć się grać na różnych instrumentach,a później z nimi podróżować. Wszystko po to, aby wziąć udział w jak największej liczbie parad z okazji święta Niepodległości mogli w niej zagrać.

Para z największa ilością zaliczonych występów awansuje na mecie o jedno miejsce.

Uczestnicy musieli podjąć decyzję, czy zatrzymywać się przy każdej paradzie czy ścigać się jak najszybciej i jechać prosto do mety. Po drodze dwie pary stoczyły pojedynek o 5000 złotych.

Szósty odcinek

Ten odcinek odkryje przed uczestnikami najpiękniejsze miejsca w Gwatemali – położoną na jeziorze wyspę Flores, ruiny miasta Majów czyli słynny Tikal oraz San Felipe Castillo nad jeziorem Izabal.

Od pierwszej misji będzie zależało, kto w jakim czasie wystartuje do punktu kontrolnego gry. Uczestnicy będą mieli do rozwiązania zagadkę matematyczną z użyciem cyfr Majów.

Tylko pary, które otrzymają rozwiązanie i wykażą się sprytem oraz pomysłowością będą mogły ścigać się swoim osobistym tuktukiem oraz spróbują swoich sił w układaniu piramidy Majów z olbrzymich przestrzennych puzzli.

Jedocześnie podczas całego odcinka za uczestnikami podążać będzie ukryta para. Jeśli spełni warunki postawione przez Darię - powróci do programu. Uczestnicy, aby dowiedzieć się gdzie dokładnie znajduje się meta odcinka będą musieli wykonać misję z kakaowcem w roli głównej i samemu odkryć adres.

Ostatnia para na mecie pożegna się z programem, chyba że czarna koperta powie inaczej.

Szósty odcinek w środę (8 kwietnia) o godz. 21.30 w TVN.

Siódmy odcinek

Pierwsza misja będzie wymagała od par dobrego słuchu i wiedzy na temat polskiej muzyki rozrywkowej. Miejscowi muzycy zaprezentowali słynne polskie hity na tradycyjnej gwatemalskiej marimbie.

Kolejny etap wyścigu to gra o amulet. By się do niej zakwalifikować wystarczyło wśród rozległych wód Rio Dulce odnaleźć prowadzącą.

Gra o amulet wart 10 tysięcy złotych będzie polegała na ugotowaniu tradycyjnego dania ludu Garifuna.

Ostatnia misja w Gwatemali będzie związana ze słynnym rumem. Uczestnicy będą musieli rozpoznać kieliszek z alkoholem spośród innych, wypełnionych płynami bezalkoholowymi. Kiedy uczestnik rozpoznał niewłaściwie, musiał wypić zawartość kieliszka, w którym była na przykład herbata z solą.

Ostatnia para na mecie musiała pożegnać się z programem. Tym razem jako ostatni na mecie byli Filip i Grażyna.

Ósmy odcinek

Uczestnicy dotarli do Kolumbii, a do mety programu i zwycięstwa w wyścigu pozostało im „tylko” 1000 kilometrów!

Pierwsza misja związana była z lokalnym przysmakiem. Uczestnicy musieli wykonać ulubioną uliczną przekąskę churros i sprzedać ją przechodniom za określoną sumę pieniędzy. Trzy pierwsze pary w punkcie kontrolnym wzięły udział w grze o amulet.

Po pierwszej nocy spędzonej w Kolumbii pary rozpędziły się w kierunku immunitetowej mety. Zanim to jednak mogło nastąpić wszyscy musieli zahaczyć o miasteczko Chiquinquira, odwiedzić miejscowy przybytek ulubionej przez Kolumbijczyków gry w Tejo i trafić ciężkim dyskiem w punkt na tarczy.

Celny rzut nagradzany był głośnym i radosnym wystrzałem kapiszona. Potem już wystarczyło znaleźć transportu i zameldować się na mecie w Socorro. Pierwsza para wygrywa Immunitet.

Dziewiąty odcinek

W tym odcinku pojawiła się czarna flaga. Reguły pozostają niezmienione od pierwszej edycji. Para, która na mecie odcinka pojawi się z czarną flagą, spada o jedno miejsce w rankingu.

Pierwsza misja związana była z rewolucyjną historią Kolumbii. Uczestnicy musieli odnaleźć imię bohatera na tablicy poległych w Socorro, a następnie zachęcić do dalszej podróży przypadkowego przechodnia noszącego dokładnie to samo imię.

Następnie, aby spotkać się z prowadzącą, pary musiały wziąć udział w spływie rwącą rzeką Suarez.

Region Santander, w którym toczył się będzie kolejny etap wyścigu, jest słynny na całą Kolumbię ze względu na lokalny przysmak – Hormigas Culonas, czyli nic innego jak mrówki o bardzo dużych odwłokach, serwowane po usmażeniu niczym frytki. To właśnie mrówek i ich zwyczajów dotyczyła kolejna gra o Amulet.

Marcin Różalski i Bartosz Fabiński ostatni pojawili się na mecie i to oni musieli pożegnać się z wyścigiem.

Odcinek dziesiąty

W tym odcinku doszło do tradycyjnego przejęcia amuletów innych par. O tym kto wygrał zadecydował intensywny sprint i uliczna kolumbijska gra o nazwie Yermis.

Kolejne zadanie polegało na ścięciu jak największego owocu palmy olejowej i dostarczenie go do prowadzącej.

Trzy pary wykonały zadanie i wzięły udział w grze: Karolina i Marta, Ernest i Małgosia oraz bracia Collins. Jak się okazało, wszystkie amulety zgarnęły Karolina i Marta.

Pod koniec dnia prowadząca oprócz informacji o konieczności poszukania noclegu poprosiła pary, aby zastanowiły się kto w ich duecie lepiej wykonuje zadania, a kto jest lepszy podczas szukania transportu i noclegu.

Kolejna misja składała się z bardzo wielu elementów. Wymagała spostrzegawczości, celności, wielkiej odwagi, precyzji oraz nerwów ze stali. Wiszący most nie zachęcał do przejścia, ale po raz kolejny uczestnicy musieli pokonać swoją słabość.

Para, która jako pierwsza wypełniła poprawnie wszystkie punkty wymienione w instrukcjach misji zdobyła ostatni immunitet w tym sezonie Ameryka Express.

Najlepiej zadanie wykonali Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał i to oni zdobyli ostatni immunitet w tym sezonie programu.

Odcinek jedenasty

Kto z pary jest lepszy w wykonywaniu zadań, a kto lepiej szuka noclegu i transportu? Takie pytania zadała uczestnikom Daria Ładocha... i jak to często się bywa w programie, los bywa przewrotny. Osoba z pary, która najlepiej czuła się w wykonywaniu gier i misji otrzymała zadanie samotnego ścigania się, a mistrz autostopu miał od tej pory wykonywać zadania, które miały wielki wpływ na losy współtowarzysza podróży.

W tym odcinku pierwsze zadanie dla grupy graczy będzie polegało na zaprezentowaniu swojego talentu kolumbijskiej publiczności zgromadzonej przy malutkiej scenie w miejscowości Aguachica. Zwycięstwo oznaczało ważną podpowiedź dla partnera w trasie – otrzymał informację, gdzie jest meta! Pozostali musieli czekać na kolejne instrukcje.

Po pierwszej nocy spędzonej oddzielnie, ścigający się uczestnicy niecierpliwie czekali na rozpoczęcie wyścigu.

Ostatnia para, której dotrze na metę pożegna się z programem tuż przed półfinałem.

„Ameryka Express 2” w TVN - kto weźmie udział? [PARY]

W programie "Ameryka Express" zobaczymy 8 par. W najnowszym sezonie reality show do wyścigu staną:

 • żona Holywood Iwona Benjamin i jej mąż Reggie,
 • bracia Grzegorz i Rafał Collins,
 • Paweł Deląg z kompanem Dariuszem Lipką,
 • Małgorzata Heretyk z ukochanym Ernestem Musiałem,
 • Patrycja Markowska z bratnią duszą Żanetą Luberą,
 • przyjaciółki Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska,
 • Grażyna Wolszczak z synem Filipem Sikorą ,
 • koledzy Marcin „Różal” Różalski z Bartoszem Fabińskim.
Ameryka Express 2 w TVN
Ameryka Express 2 w TVN TVN/Piotr Filutowski

Premiera „Ameryka Express” 4 marca w TVN

Program poprowadzi znana i lubiana Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”, która jak nikt zrozumie uczestników w ich zmaganiach, trudach, chwilach zwątpienia, a także momentach triumfu.

"Ameryka Express 2" - gdzie pojadą uczestnicy?

Ten sezon odkryje przed uczestnikami położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię. Wyścig będzie toczył się w niezwykłych okolicznościach przyrody: majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego.

Warunki będą ekstremalne, pogoda będzie zmieniać się z dnia na dzień nawet o 30 stopni, a deszcz tropikalny zmoczy do suchej nitki.

Uczestnicy będą musieli sprawdzić swoją wytrwałość pływając po jeziorze w kraterze, gotując na szczycie wulkanu, czy próbując przysmaków Majów, niezjadliwych dla Europejczyka.

„Ameryka Express 2” w TVN - PREMIERA

Nowy sezon Ameryka Express startuje 4 marca o 21:30 w TVN

"Ameryka Express" i "Azja Ekspress" - zwycięzcy

Pierwszą edycję programy Azja Ekspress wygrali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski. Zwycięzcami drugiej edycji byli Antek Pawlicki i Paweł. Amerykę Ekspress wygrali Aleksandra Domańska i Dawid Domański.

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

ultra-cda.pl to płać i płacz

G
Gość

Myślałem że polszmat i tvpis to śmieciowe stacje, Myliłem się . TVNIC TO DOPIERO SZaMBO.

E
Efka

Będę oglądać dla Rożala oby wygrał ?

R
Robert

Myślałem że polszmat i tvpis to dno , ale tvn to dopiero śmieciowa stacja.

A
Antoni Adam

Jakie żałosne newsy ukazują się na tym lewackim POlskojęzycznym POrtalu, zapowiedź jakiegoś dennego programu w TVN, info o Grecie i drugi dzień na temat Thomasa Lisa :) żałosne, a gdyby tak jakiś dziennikarz z TVP albo Gazety Polskiej trafił do szpitala, też byście informowali o stanie jego zdrowia przez 2 dni ? :) POrażka.

Dodaj ogłoszenie