Andrzej Bartkiewicz wicemistrzem Polski

Andrzej Bartkiewicz.
Andrzej Bartkiewicz. Sławomir Jakubowski
Rekordzista kraju w godzinnej jeździe na czas po torze, w ostatnim wyścigu był czwarty i został srebrnym medalistą mistrzostw kraju w kryterium ulicznym.

W Warszawie podczas finału imprezy - 6. Memoriale Stanisława Królaka - zawodnik grupy Whistle Escom Ziemia Brzeska zajął 4. lokatę w elicie i zapewnił sobie srebro w cyklu. Zawodnicy ścigali się w centrum miasta i na trasie kilkunastu okrążeń zbierali punkty.

Do wyścigu z bardzo dużą przewagą przystąpił dotychczasowy lider Kamil Zieliński (Domin Sport). Obronił on prowadzenie i mógł cieszyć się z mistrzostwa Polski w kryterium. Podczas rywalizacji w stolicy najlepszy okazał się Kamil Gradek (ActiveJet Team), który zawdzięcza sukces atakowi w końcówce. Pokonał on Łukasza Owsiana i Jarosława Marycza (obaj CCC Sprandi Polkowice) oraz Bartkiewicza. Siódmy był nysanin Paweł Franczak (ActiveJet Team), a 14. Mateusz Komar (LMGKK Ziemia Brzeska).

Bartkiewicz wystartował w trzech z pięciu wyścigów (większość kolarzy oprócz Zielińskiego pojawiała się sporadycznie) i wskoczył na podium całego cyklu i to jego drugi stopień. Triumfował zdecydowanie Zieliński, który uzbierał 188 pkt. Drugi Bartkiewicz miał ich 84, a trzeci Tobiasz Pawlak (Domin Sport) - 60.

Po sprincie z peletonu, Czech Erik Baska triumfował z kolei w Pucharze Ministra Obrony Narodowej, który rozegrano na trasie Pisz-Orzysz, a w którym jechali także Opolanie. Od początku jazda była szybka, a na 176-kilometrowym dystansie żadnemu z uciekinierów nie udało się wypracować większej przewagi niż 30 sekund. Ostatecznie finiszowała cała grupa, a z niej najszybciej mistrz Europy w kategorii U23 - Erik Baska. Kolarz AWT-GreenWay wyprzedził Grzegorza Stępniaka (CCC Sprandi Pol kowice) i Konrada Dąbkowskiego (ActiveJet Team).

Jako dziesiąty kreskę minął Mateusz Komar (Whistle), 12. był Wojciech Skar żyński z opolskiej grupy Wibatech Fuji, który jechał w barwach drużyny Warmii i Mazur, a 16. Grzegorz Pawlak (Whistle). Na starcie stanęło 90 kolarzy, a dalsze lokaty zajęli pozostali Opolanie.