Andrzej Burda mistrzem Polski w strzelectwie

Andrzej Burda minimalnie pokonał innych medalistów.
Andrzej Burda minimalnie pokonał innych medalistów. archiwum prywatne
Reprezentant klubu ALU-PRO Opole zdobył złoty medal w strzelaniu na dystansie 300 metrów z karabinku dowolnego.

Nasz zawodnik, który w lipcu wywalczył z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw Europy w drużynie, zwyciężył z wynikiem 594 punktów. Taki sam rezultat uzyskał drugi Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), ale opolanin trafił o jedną “dziesiątkę” więcej. Zaledwie jedno oczko za tą dwójką uplasował się trzeci Szymon Wielgomas (Hamer Kozienice). Nieźle wypadli też dwaj inni przedstawiciele ALU-PRO Opole - Adam Zygmuncik był 8., a Robert Baldy 10.

W tej samej konkurencji wśród kobiet na podium stanęła natomiast Barbara Nowak, inna z zawodniczek opolskiego klubu. Wywalczone przez nią wicemistrzostwo Polski to duża niespodzianka. Nasza strzelczyni uzyskała rezultat 557 pkt i ustąpiła pola jedynie faworyzowanej Karolinie Kowalczyk ze Śląska Wrocław, srebrnej medalistce tegorocznych mistrzostw Europy w Baku.

Warto wspomnieć, że konkurencja strzelania z 300 metrów została przywrócona do kalendarza strzeleckiego aż po 38 latach niebytu. W kolejnym roku jej rozwój ma być kontynuowany. Mają odbyć się między innymi: druga edycja mistrzostw Polski oraz dwa turnieje o Puchar Polski.