Andrzej Duda: Obecna konstytucja jest przejściowa [ZDJĘCIA] [VIDEO]

Leszek Rudziński AIP
Z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3. Maja. na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się oficjale uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział prace nad nową konstytucją.

AIP/TVN24/x-news

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania prezydenta z żołnierzami. Następnie przy dźwiękach „Mazurka Darowskiego” na maszt została wciągnięta biało-czerwona flaga, po czym odczytana została preambuła Konstytucji 3. Maja. Następnie rozległ się dźwięk 6 armat, które oddały 21 salw. Po ich ucichnięciu chór odśpiewał pieśń „Witaj majowa jutrzenko”.

Następnie przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda. - Witaj majowa jutrzenko, witaj maj trzeci maj, u Polaków błogi raj. Ze słów pieśni można wnioskować jak trudny był to czas, gdy konstytucja była uchwalana. Jak głębokie były przeżycia tych ludzi, którzy o wolną Polskę walczyli - mówił Andrzej Duda. - Tamta walka nie była walką zbrojną, nie oznaczała przelewu krwi. To była walka polityczna, dyskusja stronnictw, debata, która zakończyła się zrozumieniem i porozumieniem zdecydowanej większości. Była tam wola ratowania Polski, nawet za cenę wyrzeczenia się własnej wygody, własnej przywilejów – dodał.

Prezydent przypomniał, że Sejm Wielki podniósł do rangi obywatelskiej mieszczan, dając im prawa polityczne, objął chłopów ochroną prawną, uchwalił dwuinstancyjne sądownictwo i wprowadził trójpodział władz. - To była druga konstytucja po amerykańskiej, która łączyła tradycję z nowoczesnością. Możemy być dumni, że my Polacy umieliśmy przyjąć taki akt pokazując Europie i światu wzór parlamentaryzmu i wzór myślenia o realnej sytuacji ojczyzny, myślenia, że tylko państwo silne daje przetrwanie i godziwe życie narodowi i wszystkim jego warstwom – mówił Duda.

Prezydent przypomniał także czasy, gdy Zamek Królewski został zburzony i po wojnie odbudowany. - Przez ten plac przechodziły manifestacje w czasach kiedy władze komunistyczne zabraniały manifestowania. To wszystko widziały te kamienie, Zamek Królewski – mówił.

Dodał, że ,,tej wielkiej zasługi dla ojczyzny jaką położyli twórcy Konstytucji 3 Maja nie sposób zapomnieć” i dobrze, ze dziś Polacy o niej pamiętają. - Ale powinniśmy też patrzeć w jaki sposób konstytucja została przyjęta i jakie były w tamtych czasach jej postanowienia. Jak mówi ona o narodzie, sprawiedliwości i przestrzeganiu prawa – mówił prezydent.

Andrzej Duda stwierdził, że należy także „pochylić się nad obecną konstytucją”. - Trzeba przygotować wnikliwe rozwiązanie, ale przygotować je nie tylko w gabinetach, ale też w debacie z suwerenem, jakim jest polskie społeczeństwo. Każdy jej punkt powinien być omówiony, tak żeby naród mógł ją spokojnie zatwierdzić. Musi rozumieć jej postanowienia i co one dla niego oznaczają. Państwo jest silne siłą swoich obywateli. Musimy rozmawiać jak przez przyszłą konstytucję ma być chroniony obywatel. Muszą być wzmocnione zapisy dotyczące chociażby świadczeń zdrowotnych. Ta konstytucja jest konstytucją czasu przejściowego. Nie wszystko udało się uregulować, ale teraz trzeba naprawić to co przez 20 lat miało miejsce – przekonywał prezydent.

Po uroczystości prezydent wraz z małżonką przemaszerowali spod Zamku Królewskiego do Pałacu Prezydenckiego.

Wideo

Materiał oryginalny: Andrzej Duda: Obecna konstytucja jest przejściowa [ZDJĘCIA] [VIDEO] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 99

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

w duchu antynarodowym — powstały zapisy Konstytucji RP – IIIŻydo-RP.Trybunał Konstytucyjny rozstrzygający o zgodności ustaw z Konstytucją został powołany po żydowskim zamachu stanu w sierpniu 1980 r. — w latach 1980.

Do czego faktycznie służy to ciało — wystarczy przywołać jego opinię potwierdzającą zgodność zapisów traktatu akcesyjnego z Konstytucją.

Mimo, że sprzeczność była i jest oczywista, — a dotyczy choćby faktu podporządkowania Polski EBC i przyjęcia waluty € UE,

— gdy Konstytucja RP stwierdza, — że Centralnym Bankiem Państwa Polskiego jest NBP.

Zatem służący żydowskim interesom TK nie stwierdził oczywistej nielegalności traktatu akcesyjnego, — przyjętego przez żydo-władze IIIRP na żądanie Międzynarodowego Żyda.

Ciekawe, czy żydowska akcja czytania Konstytucji — nasunie czytającym i słuchaczom podobne do powyższych refleksje.

G
Gość

W Warszawie będą ją czytać co znamienitsi żydowscy oraz nieliczni polscy, kolaborujący z żydo-reżimem, — prawnicy.

Może warto przypomnieć — jak i gdzie zrodził się ostateczny kształt konstytucji.

Prace nad zapisami Konstytucji RP przyjętej w 1997 r. odbywały się w Akademii Teologii Katolickiej (ATK) w Warszawie.

Nad treścią zapisów pracowali żydowscy i niemieccy – czyli także żydowscy – agenci na polsko-niemieckim sympozjum pn. „Konstytucja a porządek gospodarczy”

— zorganizowanym w dniach 18-19.11.1994 r. przez władze ATK, Fundację ATK, Fundację Konrada Adenauera.

Sympozjum miało także wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego – agendy światowych lichwiarzy.

Referowali tam:

ks. prof. Helmut Juros z ATK,
dr H. Suchocka, była premier RP,
poseł RP, dr T. Syryjczyk — (to nie prawda, że w rządzie Mazowieckiego byli sami Żydzi – był jeden Syryjczyk)
oraz profesorowie z RFN i Szwajcarii.

ATK (późniejsza UKSW) powstała w 1954 r. — w czasie bolszewickich żydo-rządów — i z ich inicjatywy!

Pełne prawa kościelne ATK uzyskała w 1989 r. i odtąd była uczelnią jednocześnie państwową i kościelną – katolicy winni to sobie przemyśleć!Wypada tu przypomnieć, — że w murach tej uczelni, w 1997 r. – nosiła jeszcze nazwę ATK, ale miała prawa kościelne ! — znalazło swoje lokum Studium Generale Europa (SGE),

— nowoczesna, kosmopolityczna, jew-ropejska idea i inicjatywa polityczna.

Uroczysta inauguracja działalności SGE odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, — w obecności Prymasa Polski kard. Józefa Glempa i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec — kard. Karla Lehmanna.

Dyrektorem generalnym SGE został nie byle, kto, bo sam A. Olechowski, który w inauguracyjnym wykładzie powiedział:

— „Krucjata przeciw globalizacji ma niewiele wspólnego z chrześcijaństwem. — To państwo narodowe jest totalitarne i niechrześcijańskie„.

Innymi słowy Żydzi są przeciw państwu narodowemu – o czym wiemy od dawna i z czego winniśmy zdawać sobie sprawę – i w walce z państwem narodowym otrzymują wsparcie Kościoła:

— „Nacjonalizm jest przeciwieństwem patriotyzmu”

— obwieścił abp S. Gądecki podczas niedawnej uroczystości z okazji 50. rocznicy ogłoszenia deklaracji „Nostra Aetate”.

I właśnie w takim duchu, — w duchu antynarodowym — powstały zapisy Konstytucji RP – IIIŻydo-RP.

G
Gość

Konstytucyjny szwindel Kwaśniewskiego, – czyli Polaków zdążymy wydoić, zanim się połapią, o co w tym wszystkim chodzi… Nikt z nich nie mówi o jednym z największych przekrętów w historii Polski, którego ojcem i twórcą jest były prezydent Polski. Za ten jeden występek powinien być doprowadzony na ławę oskarżonych.
Zakaz konstytucyjny Kwaśniewskiego
To był zamach na gospodarkę, na Polskę, na Polaków!

***

Przypomnę, w jaki sposób Aleksander Kwaśniewski przyczynił się do bilionowego zadłużenia kraju.

Zakaz konstytucyjny Kwaśniewskiego

W 1997 roku Aleksander Kwaśniewski przy uchwalaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził następujący zapis:

„Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa” (rozdział 10, art. 220 ustęp 2).

Powyższy zapis mówi o zakazie finansowania deficytu budżetowego przez Narodowy Bank Polski (NBP).

— Co w tym złego?

Deficyt budżetowy jest to dziura budżetowa, która pojawia się, gdy wydatki państwa przewyższają dochody.

— Przewidywane dochody państwa polskiego na 2015 rok, to około 297 miliardów złotych, a wydatki – ponad 343 miliardy złotych.

Kwotę około 46 miliardów złotych musimy pożyczyć. — W przeciwnym wypadku zabraknie pieniędzy na dofinansowanie ZUS-u, służby zdrowia czy wojska.

Od kogo pożyczamy pieniądze?

— Aby pokryć deficyt budżetowy, musimy wydać obligacje albo zaciągać kredyt w Banku Światowym/MFW.

Obecnie mamy otwartą linię kredytową — na kwotę 33,8 miliardów dolarów w MFW. — Koszt obsługi linii wynosi 114 mln dolarów rocznie!

I to jest jeden z największych problemów obecnej polityki i ekonomii.
Dlaczego polski rząd, nie może pożyczyć pieniędzy na pokrycie dziury budżetowej od banku polskiego, — jakim jest Narodowy Bank Polski?

Jest to kompletnie niezrozumiałe.

W zdrowym i uczciwym systemie powinny być opracowane mechanizmy, które pozwalają pokryć deficyt budżetowy z NBP.
Kolejne rządy nie miały innego wyjścia, jak zwrócić się do bankierów, w przeciwnym razie doszłoby do bankructwa.
To był zamach na gospodarkę, na Polskę, na Polaków!

G
Gość

wy konfidenci z kodu prójdupy, komuchy ,złodzieje ,żałosne cioty wasz czas jest już policzony będziecie wypierdalać tam gdzie wasze miejsce, POLSKA TYLKO DLA POLAKÓW

n
na

PiSobolszewicką z przewodnia rolą partii... PiS i dozgonną przyjaźnią z Watykanem, reprezentowanym przez zboków w sukienkach?

p
pewnie

co drugiego trolla zwolnili w PiSuarze?

t
tr

kim ty jesteś

j
jak widać

plując na wszystkich, którzy nie kochają wodza z jego giermkiem

m
maurycy

"Konstytucja przejściowa?"
Prezydent to na pewno jest "przejściowy"

p
palant

POdla kajzerka za 30 gr z Poznania

p
penerze poznanski

taki sam zul i menel jestes jak ci twoi ulubiency, lewatywe sobie zaaplikuj teczowy pstragu.

K
KOD

donek kij, psia budka i petrulka, P..Olizy

p
poznanska pyro

zwykla tytka plastikowa

p
przejsiowi nie przejsciowi

to konstytucja okraglostolowcow, michnikow , geremkow, kiszczakow jaruzelskich, millerow, kachow, mazowieckich i bolkow. Wiekszosc z nich wyszla z obiegu, komuna upadla a lewactwo dalej chce kontynuacji PRL, aby dalej okradac i doic wy przeklete bolszewickie nieroby pracujacych i uwlaszczac sie na majatku narodowym za pozwoleniem obcych , ktorym odpalacie olbrzymia czesc schedy. Jak wiec widzisz choroba to wy, szkodza ze na razie nie przejsciowa wieku dzieciecego, ale uporamy sie z wami zarazo.

P
Poznaniak

a Kasjer Du.a swoje ... Jak nakręcony , bidula ...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3