Aneta Wojtkowska w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich

Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja.
Aneta Wojtkowska w Baku rywalizuje w badmintonowym mikście z Pawłem Pietryją.

24-letnia zawodniczka Technika Głubczyce wraz z partnerem igrzyska rozpoczęli od fazy grupowej. W pierwszym meczu przegrali z Rosjanami Witalijem Durkinem i Niną Wislową, a w drugim pokonali szwajcarską parę Oliver Schaller - Celine Burkart.

Dziś Wojtkowska z Pietryją zagrali ostatnie spotkanie eliminacji, którego stawką był awans do ćwierćfinałów. Zmierzyli się w nim z belgijskim duetem Floris Oleffe - Steffi Annys, który miał na koncie dwie porażki. Szansa na ćwierćfinał była więc spora i biało-czerwoni ją wykorzystali. Nasz mikst po 26 minutach gry triumfował w dwóch setach 21:17 i 21:10.
W efekcie zajął 2. miejsce w grupie (awansowały dwa pierwsze miksty) i jest w czołowej ósemce igrzysk. Na razie nie są znani ich rywale w walce o strefę medalową

Sukcesem zakończyły się grupowe występy także dla singlisty Michała Rogalskiego oraz debla Miłosz Bochat - Paweł Pietryja. Rogalski, awansował z 1. miejsca i ma już za sobą mecz 1/8 finału, w którym niestety nie sprostał Belgowi Yuhan Tan. Przegrał z nim do 11 i 16. Polski debel dziś zagra swój mecz ćwierćfinałowy z Niemcami.