Architekci na nowo wymyślą opolski Ostrówek

Redakcja
Urzędnikom się spieszy, bo niebawem rusza remont Wieży Piastowskiej i dobrze byłoby, aby koncepcja zagospodarowania Ostrówka była spójna z projektem zagospodarowania terenu wokół zabytku.
Urzędnikom się spieszy, bo niebawem rusza remont Wieży Piastowskiej i dobrze byłoby, aby koncepcja zagospodarowania Ostrówka była spójna z projektem zagospodarowania terenu wokół zabytku. Sławomir Mielnik
Zagospodarowanie Ostrówka, czyli miejsca gdzie obok siebie sąsiadują amfiteatr, urząd wojewódzki i stawek Barlickiego będzie tematem konkursu architektonicznego.

- Obecnie trudno mówić, że Ostrówek jest dobrze zagospodarowany - ocenia Iwona Solisz, wojewódzki konserwator zabytków. - Pomiędzy urzędem wojewódzkim i amfiteatrem jest parking, który musi zniknąć, jeśli chcemy, aby Ostrówek był przyjazny dla mieszkańców i turystów. Konkurs ma nam odpowiedzieć m.in. na pytanie, jak eksponować i zintegrować obiekty zabytkowe - wieżę i gmach urzędu wojewódzkiego z współczesną zabudową.

Autorzy prac konkursowych będą też musieli zmierzyć się z pomysłem pokazania historii miejsca, gdzie najpierw stał drewniany gród, a potem Zamek Piastowski.

Dziś bowiem o tych miejscach niewiele nam o tym przypomina, a są szanse, że autorzy koncepcji znajdą sposób na to, aby wyeksponować pozostałości obu obiektów.

Pieniądze na konkurs (60 tys. zł) znalazł urząd miasta. Postępowanie powinno być ogłoszone w marcu, a wyniki mamy poznać na początku lipca.

Urzędnikom się spieszy, bo niebawem rusza remont Wieży Piastowskiej i dobrze byłoby, aby koncepcja zagospodarowania Ostrówka była spójna z projektem zagospodarowania terenu wokół zabytku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska