0 1 połowa

Chrobry Głogów

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Chrobry Głogów niespodziewanie pokonuje na wyjeździe Arkę Gdynia (2:0) i w finale baraży o Ekstraklasę zmierzy się z Koroną Kielce!

Bramki dla gości strzelili Dominik Piłka i Mikołaj Lebedyński.

• 93. minuta. Dominik Dziąbek przegrywa pojedynek z Kacprem Krzepiszem Dominik Dziąbek

• Dominik Dziąbek marnuje "setkę"! Z kontrą trzech na jednego ruszyli goście i rezerwowy Chrobrego przegrywa pojedynek z Kacprem Krzepiszem!

• Mateusz Machaj decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów; płaską próbę zdołał odbić Kacper Krzepisz.

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA MARTINA DOBROTKI!!!

Za nieprzepisowe zagranie ręką

• ... a za Dominiak Piłę pojawia się Dominik Dziąbek.

• Podwójna zmiana w Chrobrym: Mateusz Machaj w miejsce Michała Rzuchowskiego...

• Coraz mniej czasu mają zawodnicy Arki.

• Marcusowi da Silvie brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Stępnia.

• Marcus da Silva zastępuje Mateusza Kuzimskiego.

• Paweł Tupaj zmienia Mateusza Bochnaka.

• Mateusz Bochnak upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Mateusz Stępień mógł zaliczyć "wejście smoka"! Przedarł się w pole karne gospodarzy, ale jego strzał zdołał odbić Rafał Leszczyński!

• ... a za Olafa Kobackiego pojawia się Mateusz Stępień.

• Podwójna zmiana w Arce: Fabian Hiszpański w miejsce Adama Dei...

• Dennis van der Heijden zmienia Mikołaja Lebedyńskiego.

• Kolejna próba Mikołajka Lebedyńskiego. Tym razem niecelna próba.

• [WIDEO] 71. minuta. Gol Mikołaja Lebedyńskiego (ARK - CHR 0:2)

• Ryszard Tarasiewicz reaguje zmianą Schodzi Sebastian Milewski, wchodzi Michał Bednarski.

• Martin Dobrotka z żółtą kartką.

• Atak pozycyjny gości z przyspieszeniem w postaci dośrodkowania w pole karne. Piłka znalazła się pod nogami Mikołaja Lebedyńskiego, który mocnym uderzeniem w środek bramki wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA CHROBREGO! MIKOŁAJ LEBEDYŃSKI!!!

• Adam Deja upomniany żółtą kartką za faul.

• Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Chrobrego! Marcel Ziemann dostaje piłkę blisko lewego narożnika pola karnego, po czym uderza wysoko nad bramką... Z tej akcji można było "wycisnąć" więcej. Tym bardziej, że zawodnicy Ivana Djurdjevicia wyszli trzech na dwóch.

• Mateusz Kuzimski w roli lewoskrzydłowego znalazł się z piłką w polu karnym. "Tylko" rzut rożny.

• Olaf Kobacki "ścina" akcję z lewej strony do środka. Uderza zza pola karnego nad bramką gości.

• Christian Aleman na spalonym.

• 61. minuta. Kacper Krzepisz paruje strzał Dominika Piły Dominik Piła

• To powinien być drugi gol Dominika Piły!

Z kontrą ruszyli goście i anemiczne uderzenie młodzieżowca w środek bramki paruje Kacper Krzepisz!

• Po rzucie rożnym Christian Aleman uderza nad bramką.

• Upomniany również Michał Rzuchowski.

• Mikołaj Lebedyński upomniany żółtą kartką za faul.

• Mateusz Kuzimski wyskakuje najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony. Uderza głową minimalnie obok lewego słupka! Gdyby piłka wpadłaby do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Robert Mandrysz, co nie podoba się kibicom Arki. Ich zdaniem pomocnik Chrobrego gra na czas.

Wydaje się, że będzie on w stanie grać dalej.

• Olaf Kobacki wbiega z lewej strony w pole karne do prostopadłego podania. Jego strzał został zablokowany; a dodatkowo był na minimalnym spalonym.

• Olaf Kobacki urwał się lewą stroną i zagrywa mocno po linii do Huberta Adamczyka. Ten wrzuca w pole karne Mateusza Żebrowskiego, który najpierw dobrze przyjął piłkę, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Szeroko ustawiony Christian Aleman zagrywa w "szesnastkę' do Mateusza Żebrowskiego. Ten nie zdołał opanować piłki. Rafał Leszczyński z "piątki".

• Mateusz Bochnak przejmuje piłkę na prawej stronie i chciał ruszyć wzdłuż linii bocznej. Zahaczył go Sebastian Milewski, który przerwał atak gości; kartki nie ma.

• Mocne zagranie przed pole karne do Mateusza Kuzimskiego. Skutecznie powstrzymał go Mavroudis Bougaidis, dzięki czemu Rafał Leszczyński łapie piłkę.

• Chrobry Głogów zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Wracamy do Gdyni, gdzie dobiega przerwa w meczu Arka - Chrobry Głogów, którego stawką jest finał baraży o Ekstraklasę. Po pierwszej połowie bliżej awansu są piłkarze Ivana Djurdjevicia, którzy prowadzą po bramce Dominika Piły.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W drugim półfinałowym meczu barażowym o Ekstraklasę Arka Gdynia przegrywa z Chrobrym Głogów po bramce Dominika Piły.

• [WIDEO] 41. minuta. Gol Dominika Piły

• Podrażnieni arkowcy próbują atakować. Ale bramka paraliżuje zawodników Ryszarda Tarasiewicza.

• Dalekie wybicie gości z ok. własnego pola karnego na uwolnienie (!). Z piłką minęli się Martin Dobrotka i Gordan Bunoza, co wykorzystał Mateusz Bochniak. Wbiegł z piłką w pole karne, po czym zagrał przed bramkę do Dominika Piły, a ten z bliska dopełnia formalności!

• CHROBRY NA PROWADZENIU! DOMINIK PIŁA STRZELCEM GOLA!!!

• Przewinienie Roberta Mandrysza Christianie Alemanie przy polu karnym Arki. Bez konsekwencji kartkowej.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Rafała Leszczyńskiego.

• 37. minuta. Rykoszet sprawił, że strzał Huberta Adamczyka minął bramkę Chrobrego w nieznacznej odległości Hubert Adamczyk

• Po chwili kolejną okazję miał Hubert Adamczyk. Lewą stroną przebił się Olaf Kobacki, podaje w "szesnastkę" do Christiana Alemana, a ten wystawia piłkę Adamczykowi. Jego strzał przechodzi tuż obok prawego słupka tylko dzięki rykoszetowi!

• Hubert Adamczyk dostaje piłkę na 17. metrze. Uderza w stronę dalszego (prawego) rogu, ale wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński zdołał odbić piłkę do boku! Dopadł do niej Mateusz Kuzimski, ale był na spalonym!

• Mocne podanie na prawą stronę do Huberta Adamczyka. Ten nie zdołał opanować piłki, podobny problem miał Marcel Ziemann - po interwencji gospodarze mają aut na wysokości "szesnastki" gości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przed pole karne wybija Gordan Bunoza. Do piłki dopada Jaka Holenc, którego strzał mija bramkę Arki w bezpiecznej odległości.

• Dominik Piła urwał się lewą stroną, gdzie faulował go Mateusz Żebrowski. Rzut wolny dla Chrobrego ok. 10 metrów od lewego narożnika pola karnego.

• Z kontrą środkiem wychodzą głogowianie. Ciekawie zapowiadała się akcja po wymianie kilku szybkich podań na 1-2 kontakty, ale ten wysiłek zepsuło niedokładne zagranie Jaki Holenca.

• Marcel Ziemann decyduje się na strzał sprzed pola karnego. Piłka przelatuje tuż nad prawym spojeniem!

• Na prawej stronie pograli Michał Ilków-Gołąb z Mateuszem Bochnakiem. Podanie zwrotne do kapitana Chrobrego było niedokładne i z kontrą skrzydłem ruszył Olaf Kobacki. Michał Ilków-Gołąb zdołał szybko wrócić i przerwać akcję gospodarzy.

• Atak pozycyjny gości w środku pola. Gdynianie nie kwapią się do pressingu.

• Nie szło prawą, to piłkarze Ryszarda Tarasiewicza zaatakowali lewą stroną. A dokładniej chcieli, bo podanie Olafa Kobackiego po linii do Huberta Adamczyka było bardzo niedokładne.

• Mocne zagranie na wolne pole do Huberta Adamczyka. Ten składał się do strzału z pola karnego, ale piłkę na uwolnienie wybija, w ostatniej chwili, Mavroudis Bougaidis.

• Olaf Kobacki "łamie" akcję z lewej strony do środka. Przed linią boczną pola karnego stracił piłkę na rzecz rywali.

• Tym razem do akcji ofensywnej Chrobrego podłączył się Michał Rzuchowski. Podobnie jak Mateusz Bochnak, został powstrzymany przed "szesnastką".

• Nie powiodła się akcja Mateusza Bochnaka. Skutecznie powstrzymał go Olaf Kubacki, pozwalając piłce na przeturlanie się za linię końcową.

• 10. minuta. Rafał Leszczyński przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Christiana Alemana z rzutu wolnego Rafał Leszczyński

• Christian Aleman widział dość daleko wysuniętego od bramki Rafała Leszczyńskiego i zdecydował się na centrostrzał z ok. 30 metrów (z rzutu wolnego)! Bramkarz Chrobrego zdołał cofnąć się kilka metrów, by przepchnąć piłkę nad poprzeczką!

• Marcel Ziemann upomniany żółtą kartką za faul na Mateuszu Żebrowskim.

• Mateusz Bochnak próbował przedrzeć się środkiem w pole karne gospodarzy. Nie pozwolił na to Gordan Bunoza.

• Po chwili Olaf Kobacki w roli lewoskrzydłowego. Wywalczył rzut rożny, ale dośrodkowanie z narożnika na dalszy słupek było przeciągnięte.

• Atak Arki prawą stroną przerywa gwizdek sędziego. Olaf Kobacki był na spalonym.

• Próba dalekiego zagranie w kierunku Mateusza Kuzimskiego. Dobrze ustawiony Mavroudis Bougaidis wybija piłkę za linię boczną

• Dośrodkowanie Marcela Ziemanna z lewej strony nie znalazło adresata w polu karnym Arki.

• Mateusz Żebrowski urwał się prawą stroną. Jego dośrodkowanie z pola karnego blokuje obrońca Chrobrego i do tego piłka trafiła go w rękę. Sędzia Szymon Marciniak wyraźnie dał do zrozumienia, że nie ma mowy o rzucie karnym - piłka najpierw odbiła się od nogi, a potem od ręki.

• OD razu, po wznowieniu, zaatakowali gospodarze. Dalekie zagranie Michała Marcjanika było poza zasięgiem Mateusza Żebrowskiego. Rafał Leszczyński z "piątki".

• Szymon Marciniak gwiżdże i spotkanie rozpoczęte! Kto będzie drugim finalistą baraży o Ekstraklasę?

• Kapitanami są defensorzy: Michał Marcjanik oraz Michał Ilków-Gołąb.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Półfinałowy baraż w Gdyni poprowadzi sędzia Szymon Marciniak. Za VAR odpowiadać będą Daniel Stefański oraz Dawid Golis.

• Finałowym rywalem Arki lub Chrobrego będzie Korona Kielce. Żółto-czerwoni w pierwszym półfinale pokonali u siebie Odrę Opole 3:0 (3:0). Decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę.

• W Chrobrym ostatni lub przedostatni mecz zaliczy Ivan Djurdjević. Trener bez względu na wyniki po trzech latach odejdzie z klubu. Niewykluczone, że ponownie zobaczymy go w Ekstraklasie.

• Arka w niedzielę walczyła o bezpośredni awans. I nawet przez chwilę mogła się czuć beniaminkiem Ekstraklasy. Było tak gdy sama prowadziła z Sandecją, a Podbeskidzie odpowiedziało Widzewowi. Radość okazała się ulotna, bo w Łodzi druga bramka dla gospodarzy padła cztery minuty później. Mimo niepowodzenia Arka wciąż ma duże szanse na awans. W przypadku wygranej z Chrobrym finał również rozegra na własnym boisku.

• Wyjściowy skład Chrobrego Głogów:

• Zwycięzca meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów zagra w finale baraży o Ekstraklasę. W lidze co ciekawe górą dwukrotnie byli goście. Czy i dzisiaj sprostają arcytrudnemu zadaniu? Początek spotkania o godz. 20:45. Witamy w relacji LIVE!