Arkadiusz Michalski startuje w sobotę na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów

Arkadiusz Michalski.
Arkadiusz Michalski. Mariusz Matkowski
W zawodach w norweskim Forde sztangista Budowlanych Opole broni tytułu wicemistrza Starego Kontynentu w kategorii do 105 kg, który wywalczył przed rokiem w stolicy Gruzji - Tbilisi.

Wtedy to były znakomite zawody dla sztangistów naszego klubu. Złoty medal zdobył bowiem Bartłomiej Bonk. Teraz nie miał on w planie startu w mistrzostwach naszego kontynentu. W tym roku po kontuzjach szykuje bowiem formę na igrzyska olimpijskie.

Michalski w gronie 10 startujących (wśród nich jest drugi Polak - Jarosław Samoraj z Mazovii Ciechanów, były zawodnik Budowlanych) stawiany jest w roli jednego z głównych faworytów. Rok temu nasz obecnie 26-letni sztangista zdobył srebrny medal z wynikiem 399 kg. Miesiąc temu na zawodach indywidualnego Pucharu Polski w Opolu przy lekkiej nadwadze miał wynik 405 kg bijąc rekordy życiowe w rwaniu (180 kg) i właśnie rezultatem 405 kg w dwuboju.

- Tak dobre wyniki były nieco zaskakujące - mówił Michalski. - Bardzo chciałbym mieć podobne na mistrzostwach Europy.

Sobotnia rywalizacja w wadze 105 kg rozpocznie się o godz. 11.30. Transmisja w stacjach: Eurosport 1 i TVP Sport.