Arkadiusz Michalski z Budowlanych Opole mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. 105 kg

Natalia Popczyk
Arkadiusz Michalski z Budowlanych Opole mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów
Arkadiusz Michalski z Budowlanych Opole mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów AFP PHOTO / Daniel MIHAILESCU
Wspaniały sukces zawodnika Budowlanych Opole! Arkadiusz Michalski wywalczył złoty medal w Bukareszcie na mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów!

Arkadiusz Michalski po rwaniu zajmował trzecią pozycję. Naszemu zawodnikowi udało się wyrwać sztangę o ciężarze 175 kg.

Natomiast w podrzucie uzyskał aż 221 kilogramów i to zapewniło mu złoty medal mistrzostw Europy.

Aleksandra Mierzejewska z Legii Warszawa została mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów +90 kg

W sobotę Łukasz Grela, także z Budowlanych Opole, zdobył brązowy medal. Startujący w kategorii 94 kg Grela dobrze rozpoczął zawody, bo w rwaniu zaliczył wszystkie trzy próby, podnosząc: 161, 165 i 169 kg. To na półmetku zmagań dawało mu trzecie miejsce.

Greli podrzut nie poszedł już tak dobrze, bo po udanej próbie na 188 kg więcej już nie udźwignął, ale to wystarczyło do obrony trzeciej lokaty i brązowego medalu w dwuboju z wynikiem 357 kg.

Przeczytaj: Łukasz Grela z Budowlanych Opole zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Paweł Kulik spalił swoje próby w rwaniu